شکلاتی که برای گوارش خوب است

به گزارش وبلاگ داریوش، محققان این مطالعه حتی یک قدم هم جلوتر رفتند و خواستند که تاثیرات این شکلات تلخ را بیشتر آنالیز نمایند؛ سپس به این نتیجه رسیدند که این شکلات روی روده و سیستم گوارش هم تاثیرات مثبت دارد.

شکلاتی که برای گوارش خوب است

جدیدا مطالعاتی صورت گرفته که نشان می دهد یک نوع شکلات وجود دارد که بعد از اینکه وارد بدن می شود، از لحاظ روحی شما را شاد می نماید، یعنی شکلات را استفاده می کنید؛ سپس حس بهتری دارید، اما آیا علم هم این موضوع را به اثبات رسانده است؟

آیا شکلات برای روده و گوارش مفید است؟

بله. طبق مطالعات اخیر که در ژورنال بیوشیمی بین المللی به چاپ رسیده است، خوردن این شکلات باعث بهبود روحیه و سلامت روده می شود و برای بدن فواید بسیار زیادی دارد.

مطالعه ای کنترل شده به صورت رندم صورت گرفته است که در آن افراد بین 20 تا 30 سال مورد مطالعه نهاده شدند و تعیین شد که یک نوع شکلات تلخِ 85 درصد کاکائو می تواند باعث بهبود روحیه و سلامت گوارش شود.

در این آزمایش و تحقیق، افراد را به دو گروه تقسیم بندی کردند و بر اساس محتوای کاکائویی که می خوردند، آزمایشات را برای آن ها انجام دادند. یک گروه شکلات تلخ 70 درصد خوردند و گروه دیگر شکلات 85 درصد مصرف کردند. این آزمایش به مدت سه هفته انجام شد و آن ها هر روز از این شکلات ها می خوردند.

در انتهای این آزمایش، نتایج منفی و مثبت را با یکدیگر مقایسه کردند و متوجه تغییرات روحی در شرکت نمایندگان شدند؛ افرادی که شکلات 85 درصد استفاده نموده بودند، از لحاظ روحی شرایط منفی کم تری را نسبت به گروهی تجربه کردند که شکلات 70 درصدی مصرف نموده بودند.

محققان این مطالعه حتی یک قدم هم جلوتر رفتند و خواستند که تاثیرات این شکلات تلخ را بیشتر آنالیز نمایند؛ سپس به این نتیجه رسیدند که این شکلات روی روده و سیستم گوارش هم تاثیرات مثبت دارد.

سلامتِ گوارش و فکر در این مطالعات مورد آنالیز نهاده شد و متوجه شدند که خوردن شکلات هایی که حاوی نگهدارنده های شیمیایی و مواد فرآوری شده است، ممکن است به طرز منفی روی باکتری سالم سیستم گوارش اثر بگذارد و باعث ایجاد مسائل روحی هم بشود، اما در مطالعه دیگری این مسئله را مجددا مورد آنالیز قرار دادند و متوجه شدند که اگر این شکلات سالم باشد، می تواند با افسردگی مبارزه کند و التهابات روده را از بین ببرد و حتی تاثیر مثبتی هم روی بدن داشته باشد.

پس اگر می خواهید سیستم گوارش سالمی داشته باشید، می توانید رژیم غذایی خوبی را در پیش بگیرید و حداکثر فایده را به بدن تان برسانید. غذا های پروبیوتیک به عنوان فیبر رژیمی در دسترس قرار می گیرند و می توانند یک باکتری مفید برای سیستم گوارش باشند و آن را سالم نگه دارند.

غذا های پروبیوتیک هم باکتری های زنده و مخمر های سالمی هستند که برای سیستم گوارش فایده زیادی دارند و باعث بهبود شرایط گوارشی می شوند. شکلات تلخ در واقع به عنوان یک ماده پرو بیوتیک در سیستم گوارش عمل می نماید و فیبر بالایی دارد.

طبق مطالعات دپارتمان آمریکا، شکلات تلخ بین 70 تا 85 درصد به مقدار 101 گرم؛ چیزی حدود 11 گرم فیبر دارد. هر چه قدر که درصدِ کاکائو بیشتر و بالاتر باشد، مقدارِ فیبر آن هم افزایش پیدا می نماید و به طبع، در کنارِ آن سلامت گوارش و روحی فرد نیز تضمین می شود.

منبع: ایسکانیوز

منبع: فرادید

به "شکلاتی که برای گوارش خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکلاتی که برای گوارش خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید