شهرهای جهان که بیشترین عکاسی در آنها اجرا شده است

به گزارش وبلاگ داریوش، اینستاگرام به تازگی فهرست سالانه خود را با موضوع شهرهایی که سوژه عکاسی بوده اند را منتشر کرده است.

شهرهای جهان که بیشترین عکاسی در آنها اجرا شده است

دنیاگردانی که در پی کشورهایی با ویژگی ها خاص هستند خوب است بدانند که وقت آن فرارسیده که یاد بگیرند تا قدری حرفه ای تر با گوشی ها تلفن همراه هوشمند خود عکاسی کنند چون خوب می دانیم حالا که اینستاگرام معروف ترین کشورهایی که هدف عکاسی و عکاسان بوده است را معرفی کرده شما هم در اولین فرصت در پی تهیه بلیت می روید تا به این کشورها سفر کنید و عکس بگیرید. با مجله وبلاگ داریوش همراه باشید.

سایت این رسانه اجتماعی یعنی اینستاگرام اقدام به ردگیری و ثبت برچسب های جغرافیایی پست های کاربران از اول ژانویه تا 17 نوامبر سال 2017 میلادی کرده است. با یافته های به دست آمده اکنون کار تعیین شهرهایی که الهام برای عکاسی ایجاد می کنند و دنیاگردان را به سوی خود می خوانند آسان تر شده است.

اما وقتی صحبت از عکاسی در شهر می شود نخسیتن شهری که به یاد دنیاگرد و مسافری می آید شهر نیویورک در آمریکا است. دلیل آن هم مثل روز روشن است. همه چیز از بناهای فرهنگی گرفته تا چشم انداز ها زیبای شهری همه و همه را می توان در نیویورک به قاب تصویر کشید. یکی دیگر از چیزهایی که باز نه تنها عکاسان بلکه هر کسی را وسوسه می کند تا دست به دوربین شود و صحنه ای زیبا و به یاد ماندنی را ثبت و ضبط کند موزه های معروف است. از این گذشته، هنرهای خیابانی هم همیشه موضوع و سوژه درخشانی برای عکاسی بوده اند. البته برخورداری از سوژه ها و موضوعات متعدد و جالب عکاسی تنها موردی نیست که باعث شده تا نیویورک، این سیب بزرگ، مورد توجه و تحسین قرار بگیرد بلکه این شهر تا دل تان بخواهد مملو از دیدنی های دیگری است که شاید به فکر کمتر کسی رسیده که از آنها عکاس بگیرد.

دومین شهر دنیا که بیشترین عکاسی ها در آن اتفاق افتاده شهر مسکو مرکز روسیه است. پس از مسکو شهر لندن مرکز انگلیس واقع شده است. شگفت آن که پاریس مرکز فرانسه در فهرست سالانه اینستاگرام در ردیف پنجم واقع شده است. شاید یک دلیل پنجم شدن پاریس این باشد که عکاسی از برج ایفل شب هنگام برخلاف قانون و ممنوع است.

شما اگر قرار باشد به شهری برای عکاسی سفر کنید کدامیک را برمی گزینید؛ شهری با چشم انداز ها و چشم اندازهای بسیار یا شهری پر از ساختمان های بلند مرتبه و سر به فلک کشیده؟

برای خرید بلیط هواپیما به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید.

منبع: مجله دور و نزدیک

به "شهرهای جهان که بیشترین عکاسی در آنها اجرا شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرهای جهان که بیشترین عکاسی در آنها اجرا شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید