تشخیص زود هنگام کرونا با اپل واچ

به گزارش وبلاگ داریوش، در این پژوهش که نتایج آن در نشریه علمی تحقیقات پزشکی منتشر شده، چند صد عضو کادر درمان در بیمارستان مونت سینا در منهتن که از ساعت مچی هوشمند اپل استفاده می کردند، تحت نظر گرفته شدند.

تشخیص زود هنگام کرونا با اپل واچ

محققان در آمریکا دریافته اند که ساعت مچی هوشمند اپل می تواند یک هفته پیش از بروز علائم بیماری کووید-19، ابتلای فرد به این بیماری را تشخیص دهد. پژوهشگران در بیمارستان مونت سینا در نیویورک طی این مطالعه بر این پرسش متمرکز بودند که آیا دستگاه های سنجش اتوماتیک سلامت می توانند ابتلا به بیماری کووید-19 را پیش از بروز علائم تشخیص دهند یا نه؟

در این پژوهش که نتایج آن در نشریه علمی تحقیقات پزشکی منتشر شده، چند صد عضو کادر درمان در بیمارستان مونت سینا در منهتن که از ساعت مچی هوشمند اپل استفاده می کردند، تحت نظر گرفته شدند.

محققان تغییرات ظریف تغییرات ضربان قلب شرکت نمایندگان در این آزمایش را، که توسط ساعت مچی اپل اندازه گیری می شد، به دقت زیر نظر گرفتند و دریافتند حدود یک هفته قبل از این که یکی از این اشخاص بیمار گردد، الگو های مشابهی در بی نظمی ضربان قلب تکرار می گردد.

تشخیص زودهنگام بیماران مبتلا به کووید-19 از روی تغییرات ضربان قلب (HRV) از این جهت مهم است که بیمار در زمانی که به ظاهر بدون علائم است می تواند ویروس را به دیگران منتقل کند. در نتیجه کادر درمان هرچه سریع تر متوجه ظهور بیماری شوند، زودتر می توانند از سرایت بیشتر آن جلوگیری نمایند.

زهی فیاد، از پزشکان این تحقیق، در این باره در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: این فناوری به ما اجازه می دهد تا شرایط سلامتی فرد را ردگیری و پیش بینی کنیم، بلکه یاری می نماید بتوانیم به موقع و از راه دور وارد عمل شده و مداخله ای موثر انجام دهیم. امری که برای مبارزه موثر با همه گیری لازم است.

تیم های تحقیقاتی دیگری هم زمان در حال پژوهش بر دستگاه های پوشیدنی سنجش سلامتی نظیر Fitbits و Garmin هستند تا دریابند آیا آن ها نیز می توانند در تشخیص زودهنگام مریضی موثر باشند یا نه.

پژوهشگران پیشتر گفته بودند مچ بند دیجیتالی شرکت فنلاندی Oura، که به طور گسترده ای توسط بازیکنان حرفه ای بسکتبال در لیگ ان بی ای آمریکا استفاده می شوند، می تواند تا سه روز قبل از بروز علائم وجود بیماری کووید-19 را تا 90 درصد تشخیص می دهد.

هرچند مطالعات تازه توانسته است در درک بهتر عملکرد بیماری به محققان یاری کند، با این حال پژوهشگران می گویند هنوز برای نتایج دقیق تر و رسمی احتیاج به مطالعات بیشتر است.

بیماری کووید-19 تا کنون حدود 110 میلیون نفر را در دنیا مبتلا نموده است که از این میان دستکم 2 میلیون و سیصد هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید

به "تشخیص زود هنگام کرونا با اپل واچ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص زود هنگام کرونا با اپل واچ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید