چرا قاب گوشی کدر می گردد؟، چطور دوباره آن را شفاف کنیم؟

به گزارش وبلاگ داریوش، اطلاعات آنلاین نوشت: قاب موبایل و تبلت از موادی ساخته می شوند که دارای دارای مقاومت بالا نسبت به حرارت هستند ولی به سرعت زرد می شوند!

چرا قاب گوشی کدر می گردد؟، چطور دوباره آن را شفاف کنیم؟

معمولاً یکی از چالش های کسانی که دوست دارند از قاب شفاف برای گوشی های تلفن همراه خود استفاده نمایند، زرد یا کدر شدن آنها با گذشت زمان است که تقریباً هنوز هیچ راه حلی برای فرار از این موضوع ارائه نشده است.

در حالی که این تغییر ممکن است آزاردهنده باشد، حقیقت این است که پلاستیک استفاده شده برای ساخت این روکش ها در واقع زرد است اما سازندگان رنگ آبی به آن اضافه می نمایند که آنها را شفاف می نماید. هنگامی که قالب گوشی در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) نور خورشید، روغن های طبیعی و عرق بدن انسان قرار می گیرد، رنگ استفاده شده در قاب از بین رفته و رنگ اصلی در معرض دید قرار می گیرد.

بیشتر قاب های شفاف گوشی های هوشمند با استفاده از سیلیکون، اکریلیک یا پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) ساخته شده اند که هر سه ماده دارای مقاومت بالا نسبت به حرارت هستند ولی این مواد به سرعت زرد می شوند. به گزارش اطلاعات آنلاین، ESR، یک شرکت متخصص در قاب های تبلت و گوشی های هوشمند ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه را برای شفاف کردن قاب گوشی ها ارائه نموده است. چند قطره صابون ظرفشویی را با آب گرم مخلوط کنید و کمی هم به آن جوش شیرین اضافه کنید. این شرکت الکل را نیز توصیه می نماید. توصیه دیگر شرکت مذکور استفاده از دستور پخت مادربزرگ است که مخلوط جوش شیرین، آب لیمو و سرکه است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "چرا قاب گوشی کدر می گردد؟، چطور دوباره آن را شفاف کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا قاب گوشی کدر می گردد؟، چطور دوباره آن را شفاف کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید