از بین بردن بوی سیگار از لباس با ساده ترین راهکارها

به گزارش وبلاگ داریوش، از آنجا که سیگار روی لباس بوی نامطبوعی بجا می گذارد و باعث اذیت دیگران یا حتی خود افراد سیگاری می گردد، موضوعی است که باید درمان آن را پیدا کرد و ما راه حل های سریع برای برطرف این مشکل را در اینجا آنالیز نموده ایم. با ما در خبرنگاران بلاگ همراه باشید. بعلاوه اگر می خواهید با راه حلهای از بین بردن بوی سیگار از انواع سطوح آشنا شوید، مقاله برطرف بوی سیگار را مطالعه بفرمایید.

از بین بردن بوی سیگار از لباس با ساده ترین راهکارها

روش های موثر برای از بین بردن بوی سیگار از لباس

در این بخش می خواهیم با راهکارهای سریع و ساده برای برطرف بوی سیگار از لباس آشنا شویم.

1- لباس را از هوای آلوده خارج کنید:

لباس های پر از دود را در هوای آزاد آویزان کنید. یا لباس را در محلی پر از گیاهان با برگ سبز آویزان کنید تا به جذب بو یاری کند. یا داخل خانه برای ایجاد حرکت هوا، از فن بهره ببرید. مدت زمان پاکسازی لباس از بوی بد دود به مقدار اشباع لباس از دود، و حساسیت شما به بو بستگی دارد.

2- جوش شیرین:

  • برای از بین بردن بو از لباس، آن را در جوش شیرین و آب غوطه ور کنید. لباس های قابل شستشو را قبل از شستن در سینک یا ماشین لباسشویی پر از آب گرم و یک فنجان جوش شیرین خیس کنید. معمولا یک شب کافی است. یا هنگام استفاده از این دارو، لباس خود را در یک کیسه بزرگ زباله یا کیسه خرید پلاستیکی قرار دهید. بعد حدود نیمی از فنجان، جوش شیرین را اضافه کنید و کیسه را کاملا محکم کنید.
  • لباس را به همراه جوش شیرین حدود 2 دقیقه تکان دهید تا جوش شیرین فرصتی برای پوشاندن لباس شما داشته باشد. بگذارید یک شب بماند، تا به آن اجازه دهید بوی دودی که در لباس ها نفوذ نموده است را جذب کند. روز بعد کیسه را در بیرون باز کنید و جوش شیرین را از روی لباس تکان دهید. این روش به خوبی به بیرون آمدن بوی سیگار از لباس یاری می نماید.

3- شستشوی ماشینی:

پس از خیساندن، طبق دستورالعمل های برچسب مراقبت از لباس با استفاده از مواد شوینده لباس غیرعطری بشویید. یک فنجان سرکه سفید مقطر به چرخه شستشو اضافه کنید و چرخه را متوقف کنید. قبل از اتمام چرخه شستشو اجازه دهید لباس های شسته شده به مدت یک ساعت در محلول سرکه و آب خیس شوند. اگر لباس باید با دست شسته گردد، روال معمول خود را دنبال کنید اما سرکه را به آب شستشو اضافه کنید.

4- خشک کردن:

لباس ها و پارچه های تازه شسته شده را روی یک طناب یا قفسه لباس در زیر نور آفتاب خشک کنید. اگر باید در خشک کن ماشین خشک شوند، از تنظیمات دمای پایین بهره ببرید زیرا گرمای بیش از حد زیاد در واقع باعث می گردد که مولکول های به جای مانده بو با الیاف پیوند داشته باشند.

5- از خوشبو کننده پارچه بهره ببرید:

  • اگر همچنان بوی دود سیگار حس شد، از یک ماده تازه کننده پارچه با فرمول های معطر یا بدون بو برای پوشاندن بوها بهره ببرید. فرمول ها یا اسپری های شستشو با مولکول های بو پیوند می خورند.
  • در محیط بیرون اسپری کنید و اجازه دهید هوا همچنان ادامه یابد. این موارد را به صورت تجاری پیدا خواهید کرد یا می توانید خودتان انتخاب کنید. برای انجام این کار، باید قسمت های مساوی آب و سرکه را به یک بطری اسپری اضافه کنید. سپس 20 قطره یا بیشتر روغن اساسی به مخلوط اضافه کنید. رایحه های نعنا یا لیمو دو گزینه عالی هستند. انواع مقالات نو و متنوع را در بخش دانستنی مجله اینترنتی وبلاگ داریوش دنبال کنید.

6- بخار:

بخار گزینه دیگری است که می توانید هنگامی که ماشین لباسشویی دستی ندارید استفاده گردد. برچسب سازنده را آنالیز کنید تا مطمئن شوید بخارشو کردن برای لباس شما مناسب است یا خیر. اتویی را انتخاب کنید که گزینه بخارشو دارد و آن را با آب مقطر پر کنید. برای از بین بردن بوی بد لباس روش موثری است بعلاوه می توانید از محلول با نسبت 3 به 1 آب مقطر برای مالیدن الکل بهره ببرید که به از بین بردن بو یاری می نماید.

منبع: thespruce

منبع: اُکالا

به "از بین بردن بوی سیگار از لباس با ساده ترین راهکارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن بوی سیگار از لباس با ساده ترین راهکارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید