هیچکس حق توهین به اعضای مجمع را ندارد، من بازنشسته نیستم

به گزارش وبلاگ داریوش، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال در مصاحبه ای مفصل به بخشی از ابهامات پیرامون فدراسیون، برگزاری انتخابات، بحث بازنشستگان و انتخاب فریدون اصفهانیان در کمیته داوران پرداخته است. مشروح این مصاحبه که در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شده است، در ادامه می آید:

هیچکس حق توهین به اعضای مجمع را ندارد، من بازنشسته نیستم

فوتبال و پیشرفت در سال های اخیر

درباره اینکه فوتبال در سال های اخیر پیشرفت کرده یا پسرفت باید فوتبالی ها نظر بدهند نه افرادی که هیچ سابقه اجرایی در فوتبال اعم از باشگاه ها، هیأت ها و سایر ارکان فوتبال نداشته اند. آیا دو صعود متوالی تیم ملی به جام جهانی، دو قهرمانی متوالی تیم ملی فوتسال بانوان، صعود تیم های ملی نوجوانان و جوانان به جام جهانی، سومی تیم ملی فوتسال در جام جهانی و تداوم آقایی این تیم در قاره، قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در جام بین قاره ای و سومی در جام جهانی، دو بار حضور پرسپولیس ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا گواهی بر توسعه فوتبال در ایران نیست؟ ضمن اینکه قطعاً هر کار اجرایی بدون ایراد نیست.

طرح مباحث غیرواقعی

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هرگز در برابر قانون نایستاده است. ادامه حضور من منطبق بر قوانین بوده است. در تبصره 2 قانون بازنشستگی درباره حضور افراد به صورت پاره وقت توضیحات کامل داده شده و طرح مباحث غیرواقعی و تفسیر آن به هر نحو سوق دادن افکار عمومی به انحراف تلقی می شود و به صواب نیست.

ما مخالف سرپرستی کفاشیان نبودیم

همه افراد فوتبالی به خوبی می دانند آقای کفاشیان بهترین دوست من است و همیشه بیشترین احترام را برای او قائل بوده ام. برخی دست از کارهای خود بکشند و بیش از این به دنبال تفرقه انداختن نباشند زیرا ایشان همه موضوعات را به خوبی می داند.درباره مخالفت با سرپرستی آقای کفاشیان سازمان محترم بازرسی کل کشور گفت ایشان نمی توانند سرپرست فدراسیون فوتبال باشند، نه من و یا اعضای هیأت رییسه.

سازمان لیگ خصوصی است

طبق تبصره 2 ماده واحده قانون بازنشستگی در فدراسیون فوتبال به فعالیت خود ادامه دادیم. در اساسنامه فدراسیون و در ماده 34 به صراحت آمده که هیأت رییسه در سال 9 جلسه تشکیل می دهد. ضمن اینکه در تبصره 2 موردنظر آمده که افراد با دریافت یک سوم حقوق می توانند در ماه 60 ساعت در دستگاه های دولتی فعالیت کنند.

متأسفانه برخی اطلاعی از قوانین ندارند و شایسته نیست افکار عمومی را بیش از این منحرف کنند و به چالش بکشند. درباره سازمان لیگ هم واضح است که این نهاد یک مجموعه خصوصی است و قانون بازنشستگی لاجرم شامل آن نمی شود. در این باره رأی دادگاه درباره خصوصی بودن سازمان لیگ موجود است.

من بازنشسته نیستم

بنابراین ادامه به فعالیت در فدراسیون و سازمان لیگ قانونی بوده و مغایرتی با قانون مجلس ندارد. گفتیم ملاک حضور در انتخابات فقط اساساسنامه است و باز هم این اصل مهم را تاکید می کنم که همه ما تابع قوانین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم. علاوه بر این باز هم می گویم بنده بازنشسته نیستم و برخی دوستان در نهادهای نظارتی هم این موضوع را بررسی کرده اند.

انتخاب فریدون اصفهانیان و بحث بازنشستگی

تمام افرادی که از قوانین فوتبال آگاهی دارند می دانند کمیته ها در همه جای جهان تمام وقت نبوده و حتی میز و صندلی ندارند. اما دپارتمان ها تمام وقت بوده و میز و صندلی دارند. در واقع کمیته ها سیاست گذار هستند و فقط به صورت جلسه ای انجام وظیفه می کنند. هر چند طبیعی است نگارندگان برخی مطالب شناختی از قوانین فوتبال ندارند اما بار دیگر اینجا می گویم که آقای اصفهانیان هم مانند سایرین می توانند از تبصره 2 قانون بازنشستگی بهره مند شوند.

تیم های ملی و رقابت های باشگاهی

جای تأسف دارد که به دنبال فرافکنی باشیم. در شرایطی که کل جهان درگیر ویروس منحوس کرونا بوده اما اردوهای متعدد تیم ملی در رده های مختلف در این ماه ها تشکیل شده است. عجیب است برخی از برگزاری اردوهای تیم ملی بزرگسالان، جوانان، نوجوانان، تیم های ملی فوتسال، فوتبال ساحلی و …خبر ندارند و می گویند فعالیت تیم های ملی تعطیل است. تعیین نیست به چه دلیل برخی به این زودی بازی تیم ملی مقابل ازبکستان در تاشکند و دیدار با بوسنی در سارایوو را فراموش کرده است. روشن نیست برخی به چه دلیلی از یاد برده اند تیم های ملی فوتبال نوجوانان و جوانان در اردوی مشترک در تاجیکستان 4 مسابقه بسیار مفید را برگزار کردند.

قصدی برای تخریب فوتبال کشور وجود دارد

یا تیم ملی فوتسال که به ازبکستان رفت و تیم ملی فوتبال ساحلی که همین حالا در بوشهر اردو دارد. اردوهایی که با رعایت کامل پروتکل ها و نظارت ویژه ستاد کرونا در فوتبال به انجام رسید. در کنار آن مسابقات لیگ برتر، لیگ یک، لیگ دو، لیگ سه، فوتسال آقایان و بانوان، لیگ برتر فوتبال بانوان با رعایت پروتکل ها در حال برگزاری است. متأسفانه برخی نگرش ها نشان می دهد که قصدی برای تخریب فوتبال کشور وجود دارد. کسی که خوابیده را می شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده را نمی شود بیدار کرد.

اختلاف نظر در برکناری شکوری و انتخاب نبی

برکناری شکوری و انتخاب نبی طبق مقررات و اساسنامه فدراسیون و تأیید اکثریت قاطع هیأت رییسه انجام شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در این باره بررسی های لازم را انجام داد و کتباً این موضوع را تأیید کرد که مستندات آن منتشر شده و موجود است.

انتخاب اسکوچیچ

انتخاب دراگان اسکوچیچ با برگزاری دو نشست مفصل کمیته فنی و توسعه فدراسیون انجام شد و هیأت رییسه هم این انتخاب را مصوب کرد و مستندات آن هم موجود است.

سلب میزبانی از باشگاههای ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

درباره میزبانی همه می دانیم به دلیل نگرانی های کنفدراسیون از لحاظ برخی شرایط میزبانی بوده که با پیگیری های فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان موضوع حل شد. در همین ارتباط، جلسه بسیار مهم و تأثیرگذار معاون محترم وزیر ورزش و جوانان، سرپرست وقت دبیرکلی فدراسیون و مدیران باشگاههای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته انجام شد و موضوع میزبانی به صورت کامل مرتفع شد. در هر حال به دلیل شیوع کرونا مسابقات به صورت مجتمع در قطر برگزار شد.

چگونگی برگزاری مسابقات باشگاهی

درباره برگزاری مسابقات باید نظر افراد فنی و اهل فوتبال، هیأت های فوتبال، باشگاه ها و کارشناسان را جویا شد نه افرادی که ابتدایی ترین اصول برگزاری مسابقات را نمی دانند. همین بس که سالیانه بیش از 4500 مسابقه در سراسر کشور برگزار می شود و استقبال عمومی از لیگ های جذاب موید ثمربخشی این تلاش است.

قرارداد ویلموتس

فرایند مربوط به اعتراض به رأی اولیه در جریان است و تا زمان رأی دادگاه عالی ورزش به دلیل عدم دادن فرصت بهره برداری به طرف مقابل در حال حاضر توضیح بیشتری نمی دهم.

حق توهین به اعضای مجمع را ندارند

احدی حق توهین به مجمع را ندارد. آنها عصاره فوتبال کشور هستند و صلاح فوتبال را بهتر از برخی افراد می دانند. مجمع فدراسیون با قاطعیت اساسنامه را مصوب کرد و خودش تصمیم می گیرد کابینه آینده فدراسیون را چه افرادی باید تشکیل دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هیچکس حق توهین به اعضای مجمع را ندارد، من بازنشسته نیستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچکس حق توهین به اعضای مجمع را ندارد، من بازنشسته نیستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید