هزینه 40 میلیارد تومانی برای احداث و تجهیز یک پایگاه مدیریت بحران

به گزارش وبلاگ داریوش، سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با تاکید بر استقلال اقتصادی سازمان مدیریت بحران گفت: در حال آنالیز راه های تامین بودجه به وسیله پروژه های بین المللی هستیم.

هزینه 40 میلیارد تومانی برای احداث و تجهیز یک پایگاه مدیریت بحران

به گزارش وبلاگ داریوش، علی نصیری درباره کافی بودن مقدار بودجه سازمان برای مدیریت مرکز گفت: بودجه این سازمان کافی نیست، اما این مسئله هم حائز اهمیت است که شورای شهر و معاونت برنامه ریزی شهرداری تهران در شرایط سختی شهر را اداره می نمایند.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه باید روش گذشته اداره سازمان مدیریت بحران تغییر کند به صورتی که در نهایت استقلال مالی این سازمان را به همراه داشته باشد، گفت: در حال حاضر با مشارکت مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهرداری تهران طرح های تخصصی را آنالیز می کنیم تا بتوانیم در فرصت مناسب آن ها را به مرحله اجرا برسانیم.

نصیری اضافه نمود: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران از هر روش و طرحی که وابستگی سازمان را به بودجه شهری به حداقل برساند، استقبال می نماید.

او در ادامه با اشاره به دشواری مراحل ساخت یک پایگاه مدیریت بحران شرح داد: با توجه به شرایط فعلی ساخت یک پایگاه مدیریت بحران و با در اختیار داشتن زمین رایگان، 40 میلیارد تومان هزینه دارد که 25 میلیارد تومان آن هزینه احداث و 15 میلیارد تومان نیز هزینه خریداری تجهیزات است. بنابراین باید سایر راه های تامین بودجه را نیز برای بهبود شرایط آنالیز کرد.

سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آنالیز طرح های نو برای تامین بودجه خبرداد و گفت: سازمان در حال آنالیز مسیرهای نو برای تامین بودجه به وسیله پروژه های بین المللی است و باید در این جریان بیشتر فعالیت کنیم.

نصیری در ادامه بیان نمود: البته سازمان می تواند در بستر دیگری برای ایمنی مشاغل و خدماتی که خطر ساز هستند، عوارض مقرر کند. شاید این مبالغ در ظاهر ناچیز باشد اما در مجموع می تواند به حل مسائل شهر یاری کند.

او اضافه نمود: به عنوان مثال تهیه مخازن آب اضطراری شهر تهران با بودجه کم میسر نبود، بنابراین در قبض آب شهروندان تهرانی مبلغ کمی برای این امر اضافه شد و با مجموع آن مخازن آب اضطراری بدون بودجه شهرداری تهیه و تعبیه شد. سازمان مدیریت بحران در آینده از این دست برنامه ها را در دستور کار خود دارد.

بر اساس گزارش سایت شهر، سرپرست سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در سرانجام تاکید نمود: تلاطم های مالی که در مقاطعی بر فضای کشور حاکم است نباید بر سیاست های پیشگیری و مدیریت بحران سایه بیندازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هزینه 40 میلیارد تومانی برای احداث و تجهیز یک پایگاه مدیریت بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 40 میلیارد تومانی برای احداث و تجهیز یک پایگاه مدیریت بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید