نکونام: برگزاری بازی روی چمن ورزشگاه حافظیه بی احترامی به فوتبال است، دفاع راحت ترین کار است که همه انجام می دهند

به گزارش وبلاگ داریوش، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان حریف اصلی این تیم در مصاف با فجرسپاسی شیراز زمین ورزشگاه حافظیه بوده است.

نکونام: برگزاری بازی روی چمن ورزشگاه حافظیه بی احترامی به فوتبال است، دفاع راحت ترین کار است که همه انجام می دهند

به گزارش وبلاگ داریوش از شیراز، جواد نکونام پس از تساوی یک - یک فولاد خوزستان مقابل فجرسپاسی شیراز گفت: خیلی شادمانم که در استان فارس هستم. فولاد با زمین حافظیه بازی داشت و با تیم فجرسپاسی بازی نداشتیم. خواهش می کنم مسئولان فکری کنند. تا مسئله ای مانند آمدن مربیان به نشست خبری پیش می آید، می گویند ما حرفه ای هستیم. در هیچ کجای دنیا در چنین زمینی فوتبال برگزار نمی کنند.

وی با بیان اینکه همه تیم ها به زمین ورزشگاه حافظیه اعتراض کردند، شرح داد: فجر پس از چند سال به لیگ برتر آمده و تیم خوبی است. زمین خوبی به این تیم بدهید تا فوتبال بازی کند. بازیکنان ما برای گرم کردن به زمین آمدند و دیدیم چمن را کوتاه می کنند. دو روز پیش لیگ دسته اول در این زمین برگزار شده است. این اتفاقات خنده دار است. در این زمین فوتبالی وجود ندارد و همه گل ها روی اتفاقات و ضربات ایستگاهی بوده است. همه بازی ها روی هوا، بِکش بِکش و با دعوا بوده است.

حیف این زمین که فوتبال روی آن برگزار شود؛ شما به فوتبال بی احترامی می کنید.، سرمربی فولاد خوزستان ضمن بیان این جمله گفت: این زمین در شأن فوتبال ما نیست و مسئولان استان فارس باید بخواهند زمین مناسب آماده کنند، نه اینکه لیگ یک را دو روز قبل در این ورزشگاه برگزار کنند. شیراز در روزهای اخیر بارندگی نداشت، اما توپ یک لحظه در زمین ماند. نمی دانم آب در زمین چه می کرد! فجرسپاسی هم در این شرایط ضربه می خورد و عملکرد این تیم در حافظیه با بازی خارج از خانه آن قابل مقایسه نیست. فجر تیمی محترم است که بازی خوبی ارائه می کند.

نکونام با بیان اینکه تیمش بدون حمله گل خورده است، گفت: مدافع ما فکر کرد توپ می ایستد و سپس توپ از میان دو مدافع ما عبور کرد. فوتبالی وجود نداشت و همه چیز به زمین و بی دقتی ما در زدن گل برمی گشت. تلاش کردیم اواخر مسابقه با سه مهاجم بازی کنیم و پیروز شویم. باید مستقیم بازی می کردیم که این روش را دوست ندارم. ما در زمین شهدای فولاد کم تمرین می کنیم و نمی خواهیم زمین خراب شود. این مسئله در شیراز رعایت نمی شود و بازی لیگ یک را در این ورزشگاه برگزار می کنند. نمی دانم این اتفاق با چه اجازه ای رخ داده است.

وی در ادامه بیان نمود: من به نفع فوتبال صحبت می کنم و مسئولان لیگ یک جواب این حرف ها را ندهند. متأسفانه سینا شاه عباسی و وحید حیدریه را در بازی قبل از دست دادیم. صابر حردانی پس از سرماخوردگی و ایوب والی پس از مصدومیت به میادین بازگشته اند و با تیم تمرین نکرده بودند. به همین دلیل از این بازیکنان استفاده نکردیم. سایر بازیکنان هم زحمت کشیدند، اما توپ همیشه روی هوا بود و پس از سه یا چهار پاس سالم لو می رفت.

سرمربی فولاد با تأکید مجدد بر اینکه فجر فرصت گلزنی نداشت، بیان نمود: تیم ما بدون موقعیت گل خورد و این دومین مسابقه ای بود که از فرصت های خود استفاده نمی کنیم. متأسفانه چهار امتیاز را اینگونه از دست دادیم. فولاد ایراداتی دارد که باید برطرف کنیم. مهمترین مشکل تیم ما، مصدومیت بوده که آنهم به خاطر کار بدنی است. روی این مشکل کار می کنیم تا برطرف شود. مقابل فجر درگیرانه و فیزیکی بازی کردیم و باید با حریف و زمین می جنگیدیم.

نکونام با انتقاد از بازیکنان فجرسپاسی گفت: این دومین دیداری است که در نیمه دوم، فوتبالی نمی بینیم. دروازه بان و بازیکنان فجر روی زمین خوابیدند و برانکارد 10 بار وارد زمین شد. صدای من هم درآمد و گفتم اجازه بدهید بازی کنیم. دربی را هم دیدیم که با خوابیدن بازی و حرف زدن جلو می رفت. انگار همه دوست داریم بازی مساوی شود و زمانی که تنشی ایجاد می شود، می گوییم دربی با تساوی به سرانجام برسد. انگار همه از این نتیجه شادمان هستند، اما فوتبال اینگونه نیست و یک تیم می برد، یک تیم هم می بازد. به تیم فجر خسته نباشید می گویم و امیدوارم پیروز باشد.

وی در خصوص کم گل بودن دیدارهای لیگ برتر گفت: این موضوع به خاطر سیستم پنج دفاعه است که به فوتبال ایران آمده است. گل زدن به تیمی که این سیستم را دارد، سخت است و فجر هم در دیدارهای قبلی با پنج مدافع بازی می کرد. همچنین بازیکنان خلاقی که نتیجه را تغییر دهند، در ایران به میزان انگشتان یک دست هستند و فرق بازیکنان با یکدیگر بسیار کم است.

سرمربی فولاد خوزستان با اشاره به خالی شدن فوتبال کشورمان از ستاره شرح داد: بازیکن در ثانیه باید نتیجه را عوض کند و تیم هایی که چنین بازیکنانی دارند، از آنها استفاده می کنند. سایر تیم ها هم باید زحمت بکشند. دفاع راحت ترین کار است که همه انجام می دهند. وقتی پنج بازیکن در خط دفاع و سه هافبک مقابل آنها می گذارید، دیگر فوتبالی در کار نیست و فقط روی ضربات ایستگاهی یا اشتباهات حریف به گل می رسید. این موضوع گریبان فوتبال ما را گرفته است.

نکونام در این باره که گل گهر و سپاهان در ورزشگاه حافظیه توانستند پیروز شوند و اینکه ممکن است اعتراضات او به تساوی فولاد مرتبط باشد، بیان نمود: آیا شما روابط عمومی فجر سپاسی هستید؟

وی در خصوص قضاوت کمیل غلامی گفت: او قضاوت خوبی داشت. تنها ایراد این بود که فجر می خواست بازی را بخواباند و ما نیاز به این داشتیم که بازی جریان پیدا کند. مسابقه در نیمه اول خوب بود. فوتبال که نه، دو تیم بکش بکش می کردند و بازی درگیرانه ای در جریان بود. در نیمه دوم شرایط متفاوت شد.

سرمربی فولاد در ادامه بیان نمود: طبیعی است تیمی که گل خورده، می خواهد گل بزند و تیمی که گل زده، می خواهد دفاع کند. این قانون فوتبال است و در اختیار ما نیست. اعتراض ما این بود که زیاد صحبت نکنیم و نیمکت ها اجازه بدهند بازی جریان داشته باشد. فجر می خواست بازی را بخواباند و دروازه بان این تیم در دقیقه 50 اخطار گرفت. این یعنی بازی همیشه خوابیده است.

نکونام در خصوص اعتراض دستیارانش به مربیان تیم فجر سپاسی بیان نمود: هیچکس از نیمکت ما با نیمکت نشینان فجر صحبت نکرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نکونام: برگزاری بازی روی چمن ورزشگاه حافظیه بی احترامی به فوتبال است، دفاع راحت ترین کار است که همه انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکونام: برگزاری بازی روی چمن ورزشگاه حافظیه بی احترامی به فوتبال است، دفاع راحت ترین کار است که همه انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید