نظارت 61 اکیپ دامپزشکی بر فروش و ذبح دام عید قربان در سیستان وبلوچستان

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ذبح دام در کشتارگاه های سطح استان رایگان خواهد بود، گفت: در روز عید قربان سال جاری 33 اکیپ سیار و 28 اکیپ ثابت از سوی دامپزشکی بر فروش و ذبح دام در استان نظارت خواهند داشت.

نظارت 61 اکیپ دامپزشکی بر فروش و ذبح دام عید قربان در سیستان وبلوچستان

مهدی حسینی اضافه کرد: همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان و انجام مراسم قربانی دام، دامپزشکی استان به صورت ویژه اقدام به اجرای طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام قربانی می نماید.

مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه این اداره کل طبق سنوات گذشته نظارت های بهداشتی بر فروش و ذبح دام عید قربان خواهد داشت، اضافه کرد: تعداد 33 اکیپ سیار و 28 اکیپ ثابت شامل 25 دامپزشک، 67 بازرس بهداشت و10 نفر ناظر شرعی در سطح استان راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه اینکه ذبح دام قربانی در منازل و معابر ممنوع است، از مردم درخواست کرد برای جلوگیری از انتشار بیماری کرونا و بیماری های قابل انتقال از دام به انسان به هیچ وجه خودشان اقدام به ذبح دام ننمایند و ذبح دام های قربانی را به کشتارگاه های استان بسپارند.

حسینی اظهار کرد: همچنین با توجه به شیوع بیماری کرونا به هم استانی ها توصیه می گردد که در هنگام خرید دام پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند و به همراه خود عینک، دستکش و ماسک داشته باشند.

مدیرکل دامپزشکی استان اعلام کرد: ذبح دام در روز عید سعید قربان به صورت رایگان در کشتارگاه های سیستان و بلوچستان صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نظارت 61 اکیپ دامپزشکی بر فروش و ذبح دام عید قربان در سیستان وبلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت 61 اکیپ دامپزشکی بر فروش و ذبح دام عید قربان در سیستان وبلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید