عوارض خیره شدن به مانیتور چیست؟

به گزارش وبلاگ داریوش، زمانی که شما به صفحات نمایشی مثلاً صفحه تلویزیون خیره می شوید، کمتر پلک می زنید و در نتیجه چشمانتان بیش از همواره باز می ماند و خشکیِ چشم را به همراه خواهد داشت.

عوارض خیره شدن به مانیتور چیست؟

اگر شماهم از آن دسته افرادی هستید که زیاد به صفحات گوشی و مانیتور خیره می شوید بهتر است عوارض و مسائل این کار را بدانید.

کمتر پلک زدن

زمانی که شما به صفحات نمایشی مثلاً صفحه تلویزیون خیره می شوید، کمتر پلک می زنید و در نتیجه چشمانتان بیش از همواره باز می ماند و خشکیِ چشم را به همراه خواهد داشت.همانطور که قبلا هم گفتیم، وقتی که شما به صفحه کامپیوتر یا صفحات مشابه زل می زنید و خیره می شوید، به خاطر کمتر پلک زدن، چشم تان بیشتر خشک می گردد و در نتیجه ممکن است بعد از مدت زمانی احساس سوزشِ چشم هم داشته باشید.

میگرن چشمی

آیا تا به حال در خصوص سندروم بینایی کامپیوتر چیزی شنیده اید؟ این اتفاق برای افرادی می افتد که مدت زمان زیادی در طول روز به صفحه کامپیوتر خیره می شوند که ممکن است باعث ایجاد مسائل بینایی یا حتی میگرن چشمی هم بگردد که سر درد شدیدی را هم به همراه خواهد داشت.

یکی از علائم میگرن چشمی، تاری دید است که بعد از آن سر درد شدیدی تجربه می گردد و زمانی هم این اتفاق می افتد که شما به صفحات الکترونیکی نگاه می کنید؛ یعنی اگر کتاب چاپی دست تان بگیرید و بخوانید، این مشکل برایتان رخ نمی دهد.

مشکل در تمرکز بینایی

وقتی که برای خواندن چیزی به صفحات الکترونیکی خیره می شوید، چشم شما مدام در حال کوشش است که همه چیز را واضح ببیند؛ اما ممکن است کم کم به خاطر کار کشیدن زیاد، این قدرت تمرکز از بین برود.

درد گردن و فک

بعد از این که مدت زمان طولانی به صفحات نمایش خیره می شوید، احتمالاً علائمی مثل سفت شدن گردن یا گردن درد یا حتی درد فک ایجاد گردد که با مسائل بینایی رابطه مستقیم دارد.

وبلاگ داریوش علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عوارض خیره شدن به مانیتور چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض خیره شدن به مانیتور چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید