سازمان بهداشت جهانی: مسئله ای در آمارهای اعلام شده از سوی ایران ندیده ایم

به گزارش وبلاگ داریوش، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی بیان کرد که کارشناسان این سازمان تا به امروز مسئله ای در آمارهای اعلام شده از سوی ایران درباره شیوع کرونا مشاهده نکرده اند.

سازمان بهداشت جهانی: مسئله ای در آمارهای اعلام شده از سوی ایران ندیده ایم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داریوش، تدروس آدانوم مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی ان بی سی (CNBC) با تأکید بر اینکه نمی توان برحسب گزارش های چند رسانه خاص آمارهای اعلام شده از سوی کشورها را زیر سؤال برد، اظهار داشت که کارشناسان سازمان بهداشت جهانی تا به امروز مشکل خاصی را در آمارهایی که جمهوری اسلامی ایران درباره شیوع و تلفات کرونا در این کشور اعلام نموده، ندیده اند.

مدیرکل بهداشت جهانی ضمن رد ادعاهای مطرح شده در بعضی رسانه های غربی مبنی بر پنهان کاری ایران درباره آمارهای شیوع و تلفات کرونا اظهار داشت: من بدون در اختیار داشتن سند و مدرک به کشورها اتهام نمی زنم. همان طور که می دانید سازمان بهداشت جهانی یک سازمان حرفه ای است و ما صرفاً چیزهایی را گزارش می کنیم که مستندات آنها موجود باشد.

وی اضافه کرد: ما سازوکار خاص خود را دنبال می کنیم و نمی توانیم چیزی را بگوییم که روزنامه نگاران می گویند. ما طبق سازوکارها و مستندات خود چنین چیزی [پنهان کاری ایران در ارائه آمارها] را مشاهده ننموده ایم. اما اگر چنین چیزی را ببینیم، قطعاً باید آن را رفع کنیم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سازمان بهداشت جهانی: مسئله ای در آمارهای اعلام شده از سوی ایران ندیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: مسئله ای در آمارهای اعلام شده از سوی ایران ندیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید