زالی: واکسن تامین گردد، سرعت واکسیناسیون 2 تا 3 برابر می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران (پانا) - فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران از فوت 52 نفر در تهران بر اثر ابتلا به کروناویروس ظرف 24 ساعت گذشته اطلاع داد.

زالی: واکسن تامین گردد، سرعت واکسیناسیون 2 تا 3 برابر می گردد

علیرضا زالی امروز در خاتمه جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع وبلاگ داریوش گفت: اولین موضوعی که در جلسه امروز مورد تأکید نهاده شد آماده باش کامل برای تخت های بیمارستانی و توسعه ناوگان پذیرش بیماران کرونایی بعلاوه توسعه مراکز درمان سرپایی بود که با توجه به خیز پنجم باید اقدامات لازم در این حوزه ها انجام گردد.

وی اضافه نمود: برابر دستور استاندار تهران مقرر شد توزیع برق استان همکاری لازم را جهت تأمین برق مراکز تهیه و توزیع واکسن به طور ویژه انجام دهد چراکه واکسن ها در این مراکز نگهداری می شوند.

زالی ادامه داد: با توجه به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی به وسیله استاندار تهران دستور داده شد فرمانداران به یاری عوامل بهداشتی نسبت به نظارت بر عمل به شیوه نامه های بهداشتی اقدام نمایند.

فرمانده عملیات ستاد مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مشکل تأمین اعتبارات مالی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره نمود و اضافه نمود: دانشگاه های علوم پزشکی با کاهش نقدینگی روبرو هستند. لذا در این جلسه تأمین اعتبارات لازم برای این دانشگاه ها از سوی دولت با درک عمیق شرایط فعلی مورد تأکید نهاده شد تا امکانات لازم هر چه سریع تر در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار بگیرد.

وی در مورد سرعت واکسیناسیون در استان تهران گفت: با توجه به جمعیت بالا در استان تهران در حال حاضر بالاترین ارائه خدمات درمانی در تهران انجام می گردد و در حوزه واکسیناسیون هم احتیاج به تأمین واکسن باید با اختصاص سهمیه جداگانه سرعت بگیرد. این آمادگی وجود دارد که سرعت واکسیناسیون دو تا سه برابر شرایط فعلی افزایش پیدا کند اما شرط تحقق این مهم در اختیار نهاده شدن واکسن ضروری است و قطعا تأمین مستمر واکسن به ویژه واکسن های وارداتی از مطالبات جدی است.

زالی در مورد نظارت بر اعمال محدودیت ها با توجه به قرمز شدن تهران گفت: بازدیدهای میدانی و گزارش ها نشان می دهد بعضی ادارات دولتی هم در مورد حضور یک سوم از نیروهای خود مصوبه را به درستی رعایت نمی نمایند. لذا مقرر شد معاونان استانداران و فرمانداران به صورت جدی با دستور استاندار تهران نظارت و پیگیری لازم را انجام دهند و گزارش تخلفات را برای اتخاذ تصمیم به ستاد استانی ارسال نمایند. قطعا برگزاری هر تجمعی ملغی خواهد بود و درخواست هایی که برای برگزاری چند تجمع مطرح شده بود، مورد تأیید قرار نگرفت.

وی اضافه نمود: گزارش های روزانه به استاندار تهران داده خواهد شد البته تاب آوری مالی صاحبان مشاغل در کشور کاهش پیدا نموده است و آن ها درد دل ها و گلایه های بسیاری دارند که پاسخ روشنی دریافت ننموده اند. لذا رسیدگی عاجل به مسائل صاحبان مشاغل باید در دستور کار قرار گیرد. منابع لازم برای این کار کفایت نمی کند.

زالی در مورد آمار مبتلایان کرونا ویروس در تهران هم گفت: تا ساعت 15 و 30 دقیقه امروز در تهران ظرف 24 ساعت گذشته مراجعین سرپایی به 13 هزار نفر رسیده این در حالیست که تا دیروز این تعداد بین 10 تا 11 هزار نفر بود که رشد قابل توجهی را داشته است بعلاوه مجموع بیماران بستری در تهران که به صورت نو ظرف 24 ساعت گذشته بستری شده اند 1395 نفر بوده است که از این تعداد 243 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند. به این ترتیب کل تعداد بیماران بستری در تهران رشد داشته و به عدد 5400 نفر رسیده است بعلاوه 52 نفر فوتی ظرف 24 ساعت گذشته در تهران بر اثر ابتلا به کرونا داشته ایم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "زالی: واکسن تامین گردد، سرعت واکسیناسیون 2 تا 3 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: واکسن تامین گردد، سرعت واکسیناسیون 2 تا 3 برابر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید