ریابکوف: در روابط با آمریکا سیاست بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی را اجرا می کنیم

به گزارش وبلاگ داریوش، معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه دولت بایدن هم آمادگی کار برای بهبود روابط با مسکو را ندارد، ابراز عقیده کرد: روسیه باید در روابط با آمریکا دو جهت گیری بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی را در پیش بگیرد.

ریابکوف: در روابط با آمریکا سیاست بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی را اجرا می کنیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ داریوش، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه ای اختصاصی با خبرگزاری اینترفکس گفت که فدراسیون روسیه در روابط با ایالات متحده باید به سمت سیاست بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی روی آورد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ داریوش بخوانید. (کلیک کنید)

ریابکوف گفت: به عقیده من، فدراسیون روسیه باید به یک رویکرد دو مرحله ای جدید روی آورد: بازدارندگی کامل ایالات متحده در همه جهات، زیرا سیاست آمریکا در جهت گیری به سمت مسکو به شدت خصمانه شده است و این مسئله با منافع اساسی ما مغایرت دارد. این نخستین جهت گیری است -بازدارندگی. جهت گیری دوم باید گفت وگوی انتخابی باشد . ما فقط در مورد موضوعات مورد علاقه روسیه با آنها مذاکره کنیم.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید نمود: زمانی که ما به این مسیرها حرکت کنیم، من فکر می کنم که این امکان بوجود آید تا زمینه هایی برای عادی سازی تدریجی روابط با واشنگتن فراهم گردد.

روسیه انتظار بهبود روابط در دوره ریاست جمهوری بایدن را ندارد

سرگئی ریابکوف در پاسخ به سئوالی درباره انتظارات مسکو از دولت جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا نیز گفت که روسیه انتظار اتفاق خوبی را ندارد، چرا که مسکو مطمئن نیست دولت بایدن هم آمادگی کار برای بهبود روابط با روسیه را داشته باشد.

این دیپلمات بلندپایه ادامه داد: علاوه بر این، من از توانایی و آمادگی کسانی که احتمالاً مسئولیت راهنمایی سیاست آینده در قبال روسیه پس از 20 ژانویه را دارند، مطمئن نیستم که به طور جدی در تحکیم اصل عقل سلیم فعالیت نمایند. من در مورد عادی سازی روابط صحبت نمی کنم، بلکه درباره مبانی سالم برای شکل گیری کانال های گفت وگو، حداقل در قالب کوشش برای یافتن یک مخرج مشترک در شرایط خاص صحبت می کنم.

وی با اشاره به اینکه، متاسفانه بردار روابط بین مسکو و واشنگتن به سمت وخامت سوق داده شده است، اضافه کرد: ما در حال عبور از روابط بد به روابط بدتر هستیم. این مسئله طی چهار سال گذشته کاملا معین بوده و تا به امروز هیچ احساسی بوجود نیامده که این فرایند بهتر از گذشته شده باشد و یا چیزی جایگزین آن گردد. این مسئله هر چه می گذرد، قابل درک تر و معین تر می گردد.

ریابکوف در این زمینه به تحریم های اعمال شده چند روز پیش علیه 45 شرکت و سازمان روسی نیز اشاره نموده و یادآور شد: البته این یک ارسال علامت سیاسی است و یک میراث سنگین باقی مانده در حوزه روابط روسیه و آمریکا برای رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ریابکوف: در روابط با آمریکا سیاست بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی را اجرا می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: در روابط با آمریکا سیاست بازدارندگی کامل و گفت وگوی انتخابی را اجرا می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید