ربات پلیس به میدان آمد، عکس

به گزارش وبلاگ داریوش، دیجیاتو نوشت: اداره پلیس نیویورک (NYPD) در حال استقرار ربات های امنیتی K5 برای گشت زنی در ایستگاه مترو تایمز اسکوئر است که مقامات می گویند برای حفظ امنیت انسان ها تصمیم به انجام چنین کاری گرفته شده است.

ربات پلیس به میدان آمد، عکس

K5 که به وسیله شرکت مستقر در کالیفرنیا Knightscope ساخته شده است، بیشتر از 190 کیلوگرم وزن دارد و به چهار دوربین مجهز است که می توانند ویدیوهای بدون صدا ضبط نمایند. همانطور که در تصاویر ارائه شده از این ربات قابل مشاهده است، K5 بدون بازوهای عملیاتی ساخته شده است. این ربات امنیتی در طول آزمایش خود که طی دو ماه آینده ادامه خواهد داشت، از نیمه شب تا ساعت 6 صبح در ایستگاه گشت خواهد زد. بعلاوه K5 دو هفته ابتدایی کار خود را مشغول نقشه برداری از ایستگاه خواهد بود.

عملکرد ربات K5

هنوز کاملاً معین نیست که ویدیوهای دوربین این ربات به وسیله NYPD به طور زنده پخش خواهد شد یا خیر و اینکه آیا آن ها بر محتوای ضبط شده به وسیله آن نظارت خواهند کرد یا خیر. با این حال، اریک آدامز، شهردار نیویورک سیتی در جریان مراسم معرفی این ربات گفت که ویدیوهای ضبط شده به وسیله آن در مواقع اضطراری یا هنگام وقوع یک جرم قابل بازبینی هستند.

نکته قابل توجه دیگر اینکه این ربات از فناوری تشخیص چهره بهره نخواهد برد اما آلبرت فاکس کان، مدیر اجرایی گروه نظارت بر این پروژه گفته است که این فناوری شاید در آینده به آن اضافه گردد. بعلاوه باید اشاره نمود که K5 به خودی خود نمی تواند نسبت به شرایط اضطراری ایستگاه واکنش نشان دهد و افراد مظنون را دستگیر کند، بلکه افراد می توانند به وسیله آن یک حادثه را گزارش نمایند.

K5 با قیمت حدود 9 دلار در ساعت برای دو ماه آینده از شرکت سازنده آن اجاره شده است که به گفته شهردار نیویورک از حداقل دستمزد مسئولان امنیتی ایستگاه کمتر است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "ربات پلیس به میدان آمد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات پلیس به میدان آمد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید