آیا اپل مپ از گوگل مپ تقلید می نماید؟ ، رقابتی کم رمق و نه چندان جدی

به گزارش وبلاگ داریوش، نقشه اپل یا اپل مپ در جدیدترین به روزرسانی سیستم عامل اپل یعنی در نسخهiOS 13 با تغییراتی همرا شده است. تغییراتی که به اعتقاد بسیاری از کاربران به شدت تداعی گر و مشابه تغییرات گوگل مپ است.

آیا اپل مپ از گوگل مپ تقلید می نماید؟ ، رقابتی کم رمق و نه چندان جدی

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شاید برای آنالیز درست و دقیق تفاوت و شباهت های گوگل مپ و اپل مپ باید به روزهای نخست طراحی اپل مپ در سال 2012 باز گردیم.

گوگل مپ به طور مرتب در لیست بهترین و محبوب ترین برنامه های آیون و کاربران محصولات اپل جای می گیرد. این در حالی است که کاربران اپل ترجیح می دهند برای ردیابی و مسیریابی خود از گوگل مپ استفاده نمایند نه اپل مپ. اما به نظر می رسد اپل برای حل این مشکل در پی به روزرسانی ها و دستورالعمل هایی تازه است تا شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

در به روزرسانی iOS 13 ، اپل مپ به طور کامل بازسازی شده است و نقشه تازه با اطلاعات دقیق تر درباره زمین، از جمله جاده ها، سواحل، پارک ها و ساختمان ها،ارائه شده است. درواقع اپل میخواهد شرایط را به شیوه ای تغییر دهد که کاربران گوگل را به عنوان تنها گزینه مسیریابی خود در فکر داشته باشند.

نسخه تازه نفشه اپل مکان های مورد علاقه کاربر را بر روی صفحه نمایش به شکل سریع نشان می دهد و البته لیست هایی از مکان های مورد علاقه کاربر را ایجاد می نماید که قابل اشتراک خواهند بود. برای مثال اشتراک گذاری لیست رستوران های مورد علاقه شما در نیویورک با دوستانتان در واشنگتن امکان پذیر خواهد شد.

افزون بر این اپل مپ در نهایت نسخه ای از ویژگی مشهور Street View گوگل را ارائه می دهد که شامل دید 360 درجه ای از محیط اطراف است. این در حالی است که گوگل تصاویر مشابه را بیش از 10 سال پیش در سال 2007 به گوگل مپ اضافه کرد. درواقع این اطلاعات بیش از یک دهه پیش برای جمع آوری داده های نمای خیابان فعال بوده اند.

از سوی دیگر در حالی که ویژگی های مهم گوگل مپ برای کابران ساکن مناطقی از ایالات متحده، بسیاری از نقاط اروپا، استرالیا و آمریکای جنوبی، هند، ژاپن و بعضی نقاط روسیه فعال است، اما این ویژگی ها در اپل مپ فعلا برای آمریکایی ها فعال است و پیشبینی می گردد تا خاتمه سال 2019 نیز وارد دیگر کشورها نگردد.

منبع: انتخاب

به "آیا اپل مپ از گوگل مپ تقلید می نماید؟ ، رقابتی کم رمق و نه چندان جدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا اپل مپ از گوگل مپ تقلید می نماید؟ ، رقابتی کم رمق و نه چندان جدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید