خبرنگاران ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به 83 مگاوات رسید

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران- خبرنگاران- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور با بهره برداری از نیروگاه خرم آباد به 83 مگاوات افزایش یافت.

خبرنگاران ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به 83 مگاوات رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، همایون حائری روز سه شنبه در آیین بهره برداری همزمان از 41 پروژه صنعت آب و برق در 6 استان کشور که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، مجموع سرمایه گذاری این پروژه ها را سه هزار و هفت میلیارد تومان اعلام و اعلام نمود: 19 پروژه صنعت برق کشور با سرمایه گذاری یکهزار و 900 میلیارد تومان آماده افتتاح است.

وی این پروژه ها را شامل پست های فشار قوی، نیروگاه خورشیدی، خطوط برق، شبکه های توزیع و نیروگاه خرم آباد برشمرد و گفت: نیروگاه خرم آباد با سرمایه گذاری یکهزار و 420 میلیارد تومان شامل دو واحد گازی است که با بهره برداری از آن ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به 83 مگاوات می رسد.

حائری، سرانه هر ایرانی از این ظرفیت نصب شده را یک کیلووات ذکرکرد و اضافه کرد: این، رقم خوبی است و تامین انرژی و رفاه مردم در محاسبات و برنامه های صنعت برق کشور لحاظ شده است.

وی با اشاره به پویش #هرهفته الف ب-ایران گفت: این پویش ضمن اطلاع رسانی بسیار خوب از اقدام های صنعت برق کشور، تاب آوری سیستم را هم در مقابل تحریم ها به نحو شایسته ای افزایش داد.

حائری اضافه کرد: تحلیل نتایج پویش، خدمات رسانی و توسعه بیشتر، کارآمدی، اثربخشی و بهینه سازی بوده که نتیجه آن به اطلاع خواهد رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به 83 مگاوات رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظرفیت نصب شده نیروگاهی کشور به 83 مگاوات رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید