جمع آوری پسماند در مشهد هوشمند می گردد

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری مشهد با اشاره به اعلام فراخوان برای هوشمند شدن جمع آوری پسماند های خشک به صورت فراگیر گفت: با برنامه ریزی های اجرا شده به زودی پسماندهای خشک شهروندان در همه نقاط شهر به وسیله نرم افزار سیمپ انجام خواهد شد.

جمع آوری پسماند در مشهد هوشمند می گردد

ابوالفضل کریمیان با بیان این خبر اظهار کرد: در راستای تحقق ایده شهر هوشمند و به دنبال موفقیت طرح سیمپ، با انتشار فراخوان در حال واگذاری این فرایند برابر ضوابط و در چارچوب مصوبات، به شرکت های دانش بنیان و شرکت های بخش خصوصی دارای صلاحیت است.

وی اضافه نمود: این سازمان از اولین سازمان هایی است که در زمینه هوشمندسازی جمع آوری پسماند خشک اقدام نموده و به همین دلیل در خرداد ماه سال گذشته طرح سیمپ را به صورت پایلوت در منطقه 9 اجرایی نموده است.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری مشهد بیان نمود: اجرای طرح سیمپ به صورت محدود و آزمایشی، این امکان را برای کارشناسان سازمان مپ فراهم آورد که کمبودها و کاستی ها و نیز زیرساخت های مورد احتیاج برای هوشمندسازی جمع آوری زباله خشک به وسیله این نرم افزار را شناسایی نموده و آنها را برطرف کنند.

کریمیان با بیان این که طرح جمع آوری هوشمند پسماندهای خشک که از سوی شهرداری مشهد اجرایی شده در کشور بی نظیر است، اظهار داشت: در این طرح امکان درخواست جمع آوری و خرید پسماندهای خشک شهروندان به صورت آنلاین فراهم شده است.

وی افزود: بنابراین شهروندان مشهدی می توانند با نصب نرم افزار سیمپ که از سوی شرکت های دارای مجوز معرفی می شوند، درخواست خود برای جمع آوری پسماند خشک را ارسال کنند تا در کمترین زمان، نزدیکترین خودرو به آدرس درخواستی آنان اعزام و نسبت به دریافت و خرید اقلام ضایعاتی آنان اقدام گردد.

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری مشهد با اشاره به این که جمع آوری پسماند خشک باید برای خانواده ها از نظر مالی نیز سودمند باشد تا انگیزه لازم برای آنان فراهم گردد، گفت: در این فرایند به جای تحویل محصول در قبال دریافت پسماند خشک، کیف پول مشترکین شارژ می گردد که این امر می تواند گوشه ای از سبد اقتصاد خانوارها را پوشش دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کریمیان گفت: همچنین شهروندان می توانند به جای شارژ کیف پول، از دیگر خدمات هوشمندسازی از جمله شارژ من کارت، خرید بسته اینترنتی، یاری به موسسات خیریه یا پرداخت بهای عوارض حمل پسماند سالانه خود از محل فروش مواد بازیافتی استفاده کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان دریافت مجوز فعالیت به عنوان مجری طرح می توانند با مراجعه به سایت این سازمان به آدرس WMO.MASHHAD.IR و یا با مراجعه به اداره امور قرارداد های سازمان مدیریت پسماند واقع در بزرگراه شهید کلانتری - بین میدان حافظ و غدیر ضمن آشنایی با شرایط و ضوابط مربوطه، درخواست خود را ارائه کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جمع آوری پسماند در مشهد هوشمند می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری پسماند در مشهد هوشمند می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید