تصمیم کادر فنی تیم های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟، انتخاب یا انتصاب؟

به گزارش وبلاگ داریوش، این روزها امکان یا عدم امکان برگزاری مسابقه انتخابی تیم ملی برای مسابقات جهانی احتمالی به سوال بزرگ خیلی از کشتی گیران مدعی تبدیل شده است.

تصمیم کادر فنی تیم های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟، انتخاب یا انتصاب؟

به گزارش وبلاگ داریوش، قرار است تا چند روز دیگر اتحادیه جهانی کشتی تصمیم نهایی خود را در مورد برگزاری مسابقات جهانی سال 2020 اعلام کند. پیش از این اعلام شده بود که این اتحادیه تصمیم به برگزاری رقابت های جهانی رده های سنی جوانان، زیر 23 سال و بزرگسالان را در فنلاند و صربستان برگزار کند.

به این ترتیب 3 تا 9 آذر ماه مسابقات جهانی امیدها در تامپره فنلاند و همچنین 14 تا 20 آذر مسابقات جوانان جهان در بلگراد صربستان و مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان نیز 22 تا 30 آذر ماه باز هم در بلگراد صربستان به عنوان زمان های در نظر گرفته شده برای این رقابت ها اعلام شد.

همچنین اتحادیه جهانی تاکید کرد که هیئت اجرایی در ماه آگوست دوباره تشکیل جلسه خواهد داد تا هرگونه تصمیمات جدید را براساس شرایط همه گیری ویروس کرونا به اطلاع جامعه کشتی برساند. با توجه به اینکه احتمال برگزاری مسابقات جهانی بزرگسالان بسیار زیاد است، اینکه آیا در شرایطی که نزدیک به 6 ماه است کلیه فعالیت های کشتی در ایران تعطیل شده، فدراسیون کشتی ایران می تواند مسابقه انتخابی تیم ملی را برگزار کند، به سوال کشتی گیران مدعی تیم ملی تبدیل شده است.

هر چند که بر هیچ کس پوشیده نیست که هیچ یک کشتی گیران در این ایام تمرینات شان را تعطیل نکرده و به صورت انفرادی تمرین می کنند اما عدم برگزاری اردو و مسابقه در این مدت، شرایط مدعیان را در اوزان دهگانه متفاوت از قبل کرده است. چیزی که مشخص است، وقتی اصرار برای برگزاری لیگ کشتی وجود دارد و اصرار می شود به خاطر شرایط معیشتی کشتی گیران، لیگ حتماً با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شود، به نظر انتخابی تیم ملی لااقل در برخی اوزان الزامی است.

در برخی اوزان مثل 65 و 74 و 125 کیلوگرم رقابت نزدیکی بین کشتی گیران وجود دارد و بعید به نظر می رسد بدون انتخابی بشود ملی پوش اعزامی به مسابقات جهانی را معرفی کرد. درحقیقت در سالی که کرونا و تصمیم جدید اتحادیه جهانی مانع از اجرای چرخه انتخابی تیم ملی شد، ترکیب تیم اعزامی به جهانی صربستان تلفیقی از انتخاب و انتصاب خواهد بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تصمیم کادر فنی تیم های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟، انتخاب یا انتصاب؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم کادر فنی تیم های ملی کشتی برای مسابقات جهانی چیست؟، انتخاب یا انتصاب؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید