بعضی وزرای پیشنهادی مرد بحران نیستند ، کابینه سیزدهم یکدست نیست

به گزارش وبلاگ داریوش، استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه بعضی وزرای پیشنهادی مرد بحران نیستند، گفت: کابینه پیشنهادی یکدست نیست و سپردن کار به افرادی که تجربه بحران ندارند خیلی پر ریسک و خطرناک است.

بعضی وزرای پیشنهادی مرد بحران نیستند ، کابینه سیزدهم یکدست نیست

به گزارش وبلاگ داریوش، صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در مصاحبه با مهر در رابطه با ارزیابی خود از لیست پیشنهادی کابینه سیزدهم و نقش آنها در تحول آفرینی، گفت: کابینه پیشنهادی سیزدهم، کابینه یک دستی نیست و ما در این کابینه هم شاهد افراد با تجربه، کاری و با سابقه خوب و هم شاهد افراد فاقد تجربه ای که خود را تحول ساز می دانند هستیم و این خیلی خطرناک است زیرا فرد، بی تجربه است و این بی تجربگی خود را قبول دارد.

وی اضافه نمود: ما در این لیست دو عزیز خوب و زحمتکش داریم که متاسفانه نه تنها تجربه وزارت ندارند که حتی تجربه کار در یک واحد اداری 50 نفره را هم ندارند. اگر اداره اقتصاد و دارایی یا اداره آموزش و پرورش را در بُعد یک شهرستان در نظر بگیریم، این افراد در این مقیاس هم، جایی را اداره نکردند.

این کارشناس مسائل سیاسی اعلام کرد: جالب اینجاست که با اعتماد به نفس بالا قائل به ایجاد تحول هستند که این، کار را خطرناک تر می نماید. برای مثال وزیر پیشنهادی علوم را داریم که ریاست دانشگاه همدان، که به مقدار یکی از دانشکده های دانشگاه تهران هم دانشجو ندارد، را برعهده داشته و حالا می خواهد نظام دانشگاهی کشور را اداره کند و این در حالی است که در دوران ریاست دانشگاه همدان هم از سوی او شاهد تحولی نبودیم.

کوشکی اضافه نمود: نکته این است که وزارت علوم در کنار بحث های علمی، پژوهشی و فرهنگی یک بُعد امنیتی دارد؛ متاسفانه دشمنان نظام و انقلاب خیلی وقت ها امید بسته اند که بخواهند دانشگاه ها را کانون فعالیت های ضد امنیتی خود نمایند. آیا کسی که دانشگاهی با 4 یا 5 هزار دانشجو را اداره نموده است، می تواند فتنه انگیزی امنیتی دشمنان در دانشگاه ها و بحران ها را اداره کند؟!

وی اعلام نمود: اساسا برخی از افراد کابینه پیشنهادی مرد بحران نیستند و با بحران آشنایی ندارند و نسبت به آن بی تجربه هستند و از طرفی برخی از چهره ها مانند وزیر پیشنهادی ورزش هم قبلا مسئولیت داشته است اما هیچ تحولی از او ندیدیم. می توان با صراحت گفت اگر او وزیر گردد، اوضاع وزارت ورزش همان است که در گذشته بود.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید نمود: به هر حال کابینه یکدست نبوده و واقعیت این است که شخصا برای آقای رئیسی احساس خطر می کنم زیرا با این کابینه و با توجه به اینکه اکنون یکی از بحرانی ترین فضاهای اجتماعی، مالی و فرهنگی کشور را تجربه می کنیم، سپردن کار به افرادی که تجربه بحران ندارند و اصلا بحران دیده نیستند تا بتوانند بحران را مدیریت نمایند، خیلی کار پر ریسک و خطرناکی است که آقای رئیسی انجام می دهد.

کوشکی اضافه نمود: نمی دانم واقعا اگر افرادی مانند وزیر علوم و وزیر اقتصاد و آموزش و پرورش رای بیاورند ایشان چه خواهد نمود؟ یک سال دیگر اگر خدای نانموده مشکل جدی تری در این عرصه ها پیش بیاید پاسخ آقای رئیسی چه خواهد بود؟ می خواهند بگویند وزرای من بی تجربه بودند؟ یا مجلس حاضر است این کابینه و علی الخصوص گزینه های مساله دارش را امضا کند؟ و اگر امضا کند و رای اعتماد دهد فردا چه پاسخی در مورد مشکلاتی که ایجاد شده، خواهد داشت؟

وی در سرانجام گفت: ما این عزیزان را افراد بدی نمی دانیم اما برای مثال اگر وزیر پیشنهادی علوم یک چهره قاطع انقلابی با سابقه تحول گرا در حوزه آموزش عالی بود یا سابقه معاونت وزارت داشت می گفتیم بسیار خوب؛ اما اکنون این چنین نیست. آقای رئیسی در عرصه بحرانی کشور می خواهد سکان مناصب مهمی مانند وزارت آموزش و پرورش، علوم و اقتصاد را به دست کسانی بسپارد که بحران دیده نیستند و این خیلی کار را خطرناک می نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "بعضی وزرای پیشنهادی مرد بحران نیستند ، کابینه سیزدهم یکدست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی وزرای پیشنهادی مرد بحران نیستند ، کابینه سیزدهم یکدست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید