بعضی مسائل گردشگری در ایران به گفته نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری

به گزارش وبلاگ داریوش، نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری بعضی مسائل گردشگری در ایران را برشمرد.

بعضی مسائل گردشگری در ایران به گفته نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری

روبی روی شامگاه پنجشنبه سوم دی ماه در نشست اعضای اجرایی کنوانسیون تورگردانان جهان با شهردار اصفهان، با بیان اینکه پیشنهاد می کنم شهرداری اصفهان به واسطه مدیریت شهری با این صبغه تاریخی یک دوره تورلیدری را پشت سر بگذارد، اظهار کرد:

آنچه در مورد میزبانی ایرانیان شنیده بودم واقعا در ایران و اصفهان به چشم دیدم و از همین جا اعلام می کنم که مهمان نوازی ایرانیان قابلیت ثبت جهانی دارد.

وی با بیان اینکه ایران و اصفهان از کشورها و شهرهای غنی فرهنگی در جهان محسوب می شوند، اضافه کرد:

اگر می خواهید کشور ایران یکی از پیشگامان عرصه توریستی و اصفهان یکی از شهرهای مشهور در این عرصه باشد بی شک باید زیرساخت های قوی تر و پیشرفته تری داشته باشید تا بتوانید جامعه توریست را به ایران و اصفهان سرازیر کنید.

نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان توریستی ادامه داد:

شغل راهنمایان تورهای توریستی نباید بی اهمیت جلوه کند زیرا آنها نوک پیکان فرهنگی هر کشور هستند.

روی با اشاره به اینکه هیچ شکی در این نیست که ایران و اصفهان از امن ترین مکان های منطقه هستند، اظهار کرد:

در ایران هتل وجود دارد، اما متاسفانه گاهی ساده ترین موضوعات در آن ها رعایت نشده است برای مثال در هتل های ایران نقشه اطفای حریق و یا دستگیره های اطفای حریق وجود ندارد و گاهی حتی هشدار حریق در بعضی از هتل ها موجود نیست.

او با بیان اینکه در هتل های ایران به عنوان یک کشور توریستپذیر باید هر دو هفته یک مانور اطفای حریق برگزار گردد، ادامه داد:

مشکل مهم، ساده و اساسی دیگر نبود تسهیلات رفت و آمد برای توریستان سالمند و معلول است. متاسفانه زیرساخت های لازم برای راحتی و تسهیل حرکت این افراد بسیار کم است.

نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان توریستی توضیح داد: مشکل دیگر توریستانی که وارد ایران می شوند سختی عبور و مرور از خطوط عابر پیاده است، متاسفانه در ایران توجه به خط عابر پیاده و چراغ های هدایت سلیقه ای است.

روی با کنایه به اینکه شاید توریستی در ایران و عبور از خط عابر پیاده در این کشور از نوع توریستی ماجراجویانه است، ادامه داد:

سال جاری اصفهان به عنوان میزبان تورلیدرها در یک همایش بسیار بزرگ است و دوره های آموزشی از طرف فدراسیون جهانی برگزار خواهد شد. در ایران راهنمای تور آماتور نمی خواهیم بلکه به راهنمای تور در سطح عالی نیاز داریم.

وی با اشاره به برگزاری همایش توریسم در ایران، گفت:

من به واسطه شغلم 120 کشور جهان را دیده و دقیق مورد آنالیز قرار داده ام، اما هیچ کشوری در جهان به مقدار ایران در مورد توریستی راهنمایان تور بدین شکل هر ساله همایش برگزار نمی کند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "بعضی مسائل گردشگری در ایران به گفته نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی مسائل گردشگری در ایران به گفته نایب رییس فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید