اعلام آماده باش مدیریت بحران برای هجوم ملخ ها

به گزارش وبلاگ داریوش، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از اعلام آماده باش به استان های جنوبی و جنوب شرقی کشور برای مقابله با هجوم ملخ ها خبر داد.

اعلام آماده باش مدیریت بحران برای هجوم ملخ ها

محمد فرید لطیفی در گفت وگو با وبلاگ داریوش، درباره تدابیر سازمان مدیریت بحران برای مواجهه با هجوم ملخ ها به کشور اظهار کرد: سازمان مدیریت بحران کشور به عنوان سازمان کمک کننده به سازمان حفظ نباتات در مورد هجوم ملخ ها حضور داشته و در استان هایی که هجوم ملخ در آن وجود دارد به مدیران کل بحران استان و استانداری ها آماده باش لازم را ارائه کرده اند.

لطیفی با بیان اینکه نقشه حرکت ملخ ها لحظه به لحظه و حتی قبل از ورودشان به کشور رصد می شود گفت: برابر اطلاعات ما میزان هجوم ملخ ها در مقایسه با هجوم قبلی شان که در اوایل امسال رخ داد حدود سه برابر افزایش یافته است اما آماده باش ما نیز افزایش یافته است. اواخر دی ماه امسال دولت 20 میلیارد تومان را برای مقابله با ملخ ها اختصاص داد و علاوه بر آن سازمان مدیریت بحران کشور پیشتر مبالغ اعتباری را برای خرید ماشین آلات و دستگاه های سم پاش و همچنین تجهیز پایگاه ها در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داده است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در حال حاضر استان بوشهر متاثر از هجوم ملخ هاست، گفت: البته استان های همجوار آن نیز تا حدودی تحت تاثیر قرار گرفته اند. به همین دلیل نیز سازمان مدیریت بحران کشور به استان های جنوب و جنوب شرق کشورمان آماده باش لازم را اعلام کرده است.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور از سم پاشی 875 هکتار از اراضی در استان بوشهر برای مقابله با ملخ ها نیز خبر داد و گفت: همچنان مقابله با ملخ ها در کشور ادامه دارد. چرا که با توجه به شرایط اقلیمی شیوه تکثیر این ملخ ها نیز متفاوت بوده است و ممکن است افزایش یا کاهش پیدا کند. در این زمینه آماده باش سازمان ها ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعلام آماده باش مدیریت بحران برای هجوم ملخ ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آماده باش مدیریت بحران برای هجوم ملخ ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید