آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از رویترز، کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا درباره پیروی اپراتورهای موبایل از قوانینی تحقیق می کند که این موسسات را ملزم می کند شیوه های استفاده و به اشتراک گذاری داده های موقعیت مکانی کاربران را اعلام کنند.

آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند

جسیکا روزن ورسل رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا در این باره می گوید: این اطلاعات و داده های موقعیت مکانی جغرافیایی بسیار حساس هستند. این داده ها نشان می دهد کاربران در چه مکانی بوده اند و هویت آنها را نشان می دهد. به همین دلیل کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا گام هایی را اتخاذ می کند تا تضمین شود از این داده ها محافظت شود.

روزن ورسل در جولای از 15 اپراتور موبایل برتر از جمله ورایزون، AT&T، تی موبایل، کامکست، Fi متعلق به گوگل و چارتر کامونیکیشن خواسته اطلاعاتی درباره سیاست ها و عملکردهای نگهداری این داده ها را ارائه کنند. آژانس فدرال مذکور روز پنج شنبه این داده ها را منتشر و از سوی دیگر ثبت شکایت کاربران در وب سایت خود را ساده تر کرد.

کمیسیون فدرال ارتباطات در فوریه 2020 میلادی پیشنهاد کرد 4 اپراتور موبایل بزرگ آمریکا بیش از 200 میلیون دلار غرامت برای ناتوانی در محافظت از داده های موقعیت مکانی کاربران بپردازند.

این موضوع در ماه هایاخیر توجهات را به خود جلب کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس فدرال آمریکا از اپراتورهای موبایل تحقیق می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید