آمار عجیب هواپیماهای جاسوسی لو رفته آمریکا در مرزهای روسیه

به گزارش وبلاگ داریوش، جنگنده های روسیه یک پهپاد پیشرفته جاسوسی، تهاجمی آمریکا را بر فراز دریای سیاه شناسایی و رهگیری کردند.

آمار عجیب هواپیماهای جاسوسی لو رفته آمریکا در مرزهای روسیه

به گزارش وبلاگ داریوش به نقل از فارس، چند جنگنده نیروی هوایی روسیه روز سه شنبه یک پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکا را شناسایی کردند.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ وزارت دفاع روسیه با اعلام این خبر اضافه نمود که جنگنده های روسی پیروز شدند طی یک پرواز اضطراری یک فروند پهپاد ام کیو9 ریپر را حین پرواز فراز آب های بین المللی در دریای سیاه شناسایی و رهگیری نمایند. ام کیو-9 ریپر، پهپادی تجسسی با قابلیت حمل موشک و پرواز اتوماتیک است که در نیروی هوایی آمریکا در حال فعالیت است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اضافه نمود که جنگنده های رسوی در این ماموریت تمام مقرات بین المللی پروازی از جمله حفظ فاصله استناندارد را رعایت کردند. جنگنده ای روسی امروز همچنین یک فروند هواپیمای جاسوسی دیگر آمریکا از نوع پوسیدان -8 و یک فروند هوایپیمای آرسی 135 را شناسایی و رهگیری کردند.

این اتفاق در حالی رخ داد که رسانه ها از استقرار شماری از پهپادهای ام کیو-9 ریپر نیروی هوایی آمریکا در یک پایگاه هوایی در استونی از کشورهای واقع در اروپا خبر دادند.

به نوشته دیفنس بلاگ، نیروی هوایی آمریکا شماری نامشخص از این پهپادها را در پایگاه هوایی آماری در استونی مستقر نموده است. به گفته منابع مطلع، هدف از استقرار این پهپادها جمع آوری اطلاعات و انجام ماموریت های تجسسی و شناسایی در اروپاست.

مقامات نظامی آمریکا در اروپا نیز استقرار این پهپادها در استونی را به هدف حمایت از متحدان خود در ناتو و یاری به نیروی هوایی استونی عنوان نموده اند. گفته می گردد نیروی هوایی استونی با یاری اطلاعات دریافتی از این پهادها، تا به امروز ماموریت هایی را انجام داده است.

روسیه در هفته گذشته 30 فروند هواپیمای جاسوسی که نزدیک مرزهای هوایی این کشور در حال پرواز بودند را شناسایی نموده است. وزارت دفاع روسیه اهلام کرد که این 30 فروند هواپیمای جاسوسی خارجی که هفته گذشته سرگرم عملیات شناسایی نزدیک مرزهای این کشور بودند از سوی سامانه های راداری روسیه رهگیری شدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "آمار عجیب هواپیماهای جاسوسی لو رفته آمریکا در مرزهای روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار عجیب هواپیماهای جاسوسی لو رفته آمریکا در مرزهای روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید