شروع زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه

به گزارش وبلاگ داریوش، فرماندار روانسر از شروع زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه خبرداد.

شروع زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه

سعدی مصطفی زاده فرماندار روانسر به نقدها چندی پیش استاندار کرمانشاه نسبت به شرایط نابسامان مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه اشاره نمود و گفت : در این راستا نشستی را با شرکت توسعه گردشگری به عنوان متولی این مجموعه داشتیم و قول هایی را برای زیباسازی و ساماندهی این مجموعه دادند.

وی اضافه نمود: در حال حاضر بحث ساماندهی مبلمان و زیباسازی مجموعه شروع شده و دستگاه های متولی همانند میراث فرهنگی، شرکت توسعه و منابع طبیعی هم برای مشخص تکلیف غرفه های داخل مجموعه که فضا را به هم ریخته و بی نظم نموده، به توافق رسیده اند.

فرماندار روانسر به انباشت مسائل در قوری قلعه در طول سال های گذشته اشاره نمود و گفت: هرچند ساماندهی مبلمان و زیباسازی مجموعه را می توان در یک بازه زمانی کوتاه انجام داد، اما برطرف اساسی مسائل این مجموعه تفریحی توریستی احتیاج به زمان بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه تعدادی از دستگاه ها همانند منابع طبیعی، میراث فرهنگی، محیط زیست، امور اراضی و... در این مجموعه زمین هایی را در تملک دارند، اظهار کرد: به منظور برطرف مسائل قوری قلعه مقرر شده طبق ماده 69 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که طبق آن می توان با شرایطی اراضی ملی، دولتی و منابع طبیعی را برای اجرای طرح های عمومی و عمرانی واگذار کرد، این زمین ها در اختیار شرکت توسعه گردشگری به عنوان متولی مجموعه قرار گیرد، به شرط اینکه این شرکت بتواند سرمایه گذار بیاورد.

این مسئول با بیان اینکه یک سازمان مردم نهاد هم برای یاری به ساماندهی و برطرف مسائل قوری قلعه تشکیل شده، یادآورشد: از طرفی مقرر شده تا طرح مطالعه توسعه گردشگری این مجموعه تفریحی و توریستی هم تدوین گردد.

مصطفی زاده از قوری قلعه به عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری در منطقه ثبت جهانی شده اورامانات یاد کرد و گفت: متاسفانه قصور و کوتاهی مدیران طی سنوات گذشته باعث شده تا از این ظرفیت برای توسعه گردشگری منطقه استفاده نگردد .

وبلاگ داریوش کرمانشاه کرمانشاه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع زیباسازی محیطی مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید