5 غذای مناسب برای سحری

به گزارش وبلاگ داریوش، ماه رمضان به واسطه شرایط خاصش و نخوردن و نیاشامیدن در ساعاتی از روز از اهمیت بالاتری برخوردار است. فهرست غذاهای مناسب سحری کمک بخش روزه داران است.

5 غذای مناسب برای سحری

فهرست غذاهای مناسب سحری بهتر است که ویژگی های یک وعده ناهار را داشته باشد تا از ایجاد گرسنگی در طول روز پیشگیری و انرژی و سلامت بدن را نیز تامین کند. متخصصان تغذیه معتقدند که در ماه رمضان روزه داران بیشتر از غذاهای گیاهی که پخته شده است استفاده نمایند. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا چند غذای مناسب برای سحری را یاد بگیرید.

یکی از دغدغه های روزه داران در ماه رمضان، پیدا کردن فهرست غذاهای مناسب سحری و افطار است. با وارد شدن ماه رمضان به فصل گرم این جذابیت دو چندان شده است تا هم مراقب سلامت جسم خود باشند و هم گرسنگی و تشنگی کمتری را متحمل شوند و آگاهانه روزه داری نمایند.

چند غذای مناسب برای سحری

هویج پلو

هویج پلو یکی از غذاهایی است که برای این روزها کاملا مناسب است چون ترکیبی از یک گیاه مفید و پروتئین و کربوهیدرات را در کنار هم دارد. اگر برای وعده سحری دنبال یک غذای مناسب هستید، این غذا را از دست ندهید.

انواع قورمه سبزی

خورشت قورمه سبزی هم یکی از غذاهایی است که در آن مواد مغذی زیادی وجود دارد. قورمه سبزی در شهرهای مختلف ایران با دستورهای پخت متنوعی درست می گردد. هیچ فرقی ندارد که از کدام نوع آن بهره ببرید، تنها یادتان باشد که خیلی پرچرب درستش نکنید.

ماکارونی

انواع ماکارونی یا لازانیا به دلیل داشتن گوشت و کربوهیدرات در کنار هم یک غذای کامل به شمار می رود و قطعا ساعت های زیادی شما را سیر نگه می دارد. از انواع سبزیجات هم می توانید در آن بهره ببرید.

کباب تابه ای مرغ

کباب تابه ای مرغ هم یکی دیگر از غذاهایی است که پروتئین کافی را برای شما در پی دارد و مصرف آن همراه با برنج هم می تواند دست شما را برای یک غذای کامل باز بگذارد.

دلمه یا کوفته

کوفته و دلمه هم از غذاهای پر هوادار در بین ما ایرانی ها به شمار می آید و یکی از انواع آن هم کوفته گوشت با سیب زمینی است که دستور آن را می توانید در مجله بخوانید.

توصیه هایی برای چند غذای مناسب برای سحری

  • برای صرف وعده سحری زمان کافی بگذارید و با عجله غذا نخورید.
  • وعده سحری را مانند وعده ناهار فرض کنید.
  • غذاهای متنوع مانند کربوهیدرات ها، انواع فیبرها و پروتئین های کم چرب در فهرست غذاهای مناسب سحری هستند.
  • برای سحری نباید از غذاهای سرخ کردنی یا پرچرب بهره ببرید چون در طول روز باعث تشنگی می گردد.

پیشنهاد مطالعه: اگر به انواع آش هم علاقه دارید، مرغ ترش را به روش تهرانی بپزید را هم در مجله بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "5 غذای مناسب برای سحری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 غذای مناسب برای سحری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید