5 راهکار برای خداحافظی با دست های خشک

به گزارش وبلاگ داریوش، خانم ها اغلب از خشکی پوست دست شکایت دارند. دست ها به دلیل های مختلفی دچار خشکی می شوند. در این روزها که به دلیل کرونا بیشتر دست ها را می شوییم بیشتر با این مشکل درگیر هستیم. در ادامه به روش هایی می پردازیم که مانع از خشک شدن دست های شما می شود.

5 راهکار برای خداحافظی با دست های خشک

از صابون مایع استفاده کنید

استفاده مداوم از صابون های جامد مشکل خشکی دست های شما را تشدید می کند بنابراین دست ها را با صابون مایع یا صابون های روغنی بشویید زیرا صابون های مایع اغلب برای پوست های حساس پیشنهاد می شود، زیرا سایش و سوزش کمتری دارد و به راحتی با آب از بین می رود.

مرطوب کننده ها را از قلم نیاندازید

از مرطوب کننده دست چند بار در روز و به خصوص بعد از هر بار شستن دست ها استفاده کنید برای این کار باید کاملا دست ها خشک باشند، فواصل بین انگشت ها را از قلم نیاندازید به خوبی کرم را ماساژ دهید تا کاملا جذب دست های تان شود. مرطوب کننده ها مانع از کم آبی پوست دست ها می شود و احساس خشکی یا سوزش و خارش پوست را از بین می برد.

از دستکش استفاده کنید

زمانی که می خواهید کارهای خانه مثل گردگیری ،شستن ظرف ها و ... را انجام دهید از دستکش استفاده کنید. مواد شوینده شیمیایی دارای فرمولی هستند که به پوست دست شما آسیب می زنند.

از اسکراب استفاده کنید

یک یا دو بار در ماه از اسکراب برای لایه برداری پوست های مرده دست تان استفاده کنید این کار موجب گردش خون و ساخت سلول های پوستی بیشتر در کنار از بین بردن سلول های مرده می شود. پس از انجام این کار از مرطوب کننده استفاده کنید.

مراقبت شبانه را از قلم نیندازید

شب بهترین فرصت برای رطوبت بخشیدن به دست های خشک است چون این امکان را به وجود می آورد که محصولات پوستی مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند. به این ترتیب، محصول پوستی مدنظر می تواند طی شب جذب دست ها شود. یک کرم یا لوسیون دست مغذی یا مرطوب کننده انتخاب کنید و آن را خوب به پوست تان بمالید. می توانید به جای کرم دست از مرطوب کننده های طبیعی مثل روغن نارگیل، روغن جوجوبا یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. بعد از آن یک دستکش نخی بپوشید و به رختخواب بروید.

منبع: همگردی

به "5 راهکار برای خداحافظی با دست های خشک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راهکار برای خداحافظی با دست های خشک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید