وقت مصرف دارو این کارها را نکنید

به گزارش وبلاگ داریوش، باشگاه خبرنگاران/ انجام دادن برخی کار ها تاثیر دارو ها را افزایش یا کاهش می دهند به همین دلیل پزشکان تاکید می کنند برخی دارو ها پس یا پیش از صرف غذا مصرف شوند.

وقت مصرف دارو این کارها را نکنید

انجام دادن برخی کار ها تاثیر دارو ها را افزایش یا کاهش می دهند. به همین دلیل است که متخصصان تاکید می کنند برخی دارو ها را قبل یا بعد از صرف غذا باید مصرف کرد.

دوش دریافت با آب گرم

دوش گفتن با آب گرم پس از مصرف مسکن های قوی مانند فنتانیل، اکسی کودون و بوپرنورفین خطرناک است. آب گرم سبب گشاد شدن رگ های خونی و تسریع گردش خون شده و تاثیر دارو ها را بر اندام های حیاتی تشدید خواهد کرد. همچنین گرما بر دارو ها تاثیر منفی گذاشته و آن ها را فاسد خواهد کرد.

باز کردن پوشش کپسول

هرگز پوشش کپسول را باز نکنید. بیشتر کپسول ها دارای پوشش مخصوصی هستند که دارو را به تدریج وارد جریان خون می کنند. شکافتن پوشش کپسول سبب ورود یکباره دارو به گردش خون شده که بسیار خطرناک خواهد بود.

مصرف هم زمان دارو ها

مصرف هم زمان دارو ها با یکدیگر خطرناک است و سبب بستری شدن افراد در بیمارستان می شود. دارو ها بر یکدیگر تاثیر می گذارند و با کاهش یا افزایش تاثیر یکدیگر سبب بروز خونریزی داخلی و جراحت در بدن خواهند شد.

مصرف دارو با آب میوه ممنوع است

باید بدانید که آب تمامی میوه ها برای بدن بسیار مفید بوده، اما مصرف هرگونه دارو به همراه آبمیوه آن ها بسیار خطرناک است و حتی در مواردی خطر مرگ را به همراه خواهند داشت. انواع مختلفی از داروها وجود دارند که با مواد موجود در آب میوه ها تداخل پیدا می کنند. دارو هایی که برای درمان ریتم غیرطبیعی قلب، آلرژی، اضطراب، آسم، لخته های خونی، سرطان، سرفه، افسردگی، صرع، پرفشاری خون، کلسترول بالا، عفونت، سکته های مغزی و قلبی مصرف می شوند، دارای چنین خاصیتی هستند. حتما بعد از مصرف دارو تا نیم ساعت هیچ گونه میوه یا آب میوه ای استفاده نکنید.

منبع: همگردی

به "وقت مصرف دارو این کارها را نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقت مصرف دارو این کارها را نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید