هواشناسی ایران 99، 8، 30؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش وبلاگ داریوش، سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز و تقویت آن طی فردا و تداوم بارش برف و باران تا سه شنبه آینده اطلاع داد.

هواشناسی ایران 99، 8، 30؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می گردد که شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز، بخش هایی از جنوب غرب و مرکز را تحت تاثیر قرار می دهد.

پیامد ورود این سامانه بارشی بارش باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، ارتفاعات غرب و شمال غرب بارش برف پیش بینی می گردد، ضمن این که در مناطق مستعد در غرب و جنوب غرب ریزش تگرگ پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شدت بار ش های امروز برای استان های لرستان، غرب چهارمحال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان، کرمانشاه و کردستان است.

فردا علاوه بر تقویت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، گستره فعالیت آن شمال شرق کشور را نیز در بر می گیرد. شدت بارش های فردا برای استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، غرب اصفهان، زنجان، قزوین، تهران، قم و البرز است.

یکشنبه آینده در سواحل شمالی، شمال شرق، جنوب، جنوب غرب، مرکز، بخش هایی از جنوب شرق، شمال غرب، و غرب کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی شده است. روز های دوشنبه و سه شنبه آینده در سواحل دریای خزر، بخش هایی از جنوب شرق و هرمزگان بارش باران و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

طی سه روز آینده غرب دریای خزر و از امروز تا یکشنبه آینده نیز خلیج فارس مواج خواهد بود.

منبع: فرارو

به "هواشناسی ایران 99، 8، 30؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی ایران 99، 8، 30؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید