نگرانی از اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401 !

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرنگاران: رئیس کانون بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی تهران توضیحاتی را درباره اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401 ارائه کرد.

نگرانی از اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401 !

بازنشستگان تامین اجتماعی / رقم دقیق حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال 1401 این روزها به دغدغه بسیاری از بازنشستگان تامین اجتماعی تبدیل شده است. به همین دلیل، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران، توضیحاتی را درباره اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال آینده ارائه کرد.

به گزارش وبلاگ داریوش، علی دهقان کیا در مورد اندازه افزایش حقوق سال آینده بازنشستگان گفت: بازنشستگان با توجه به این که 30، 35 سال کار نموده اند، اما امروز در شرایط مناسبی زندگی نمی نمایند و تمام ظرفیت هایشان پر است و به سختی زندگی شان تامین می گردد.

وی اضافه نمود: افزایش حقوق مربوط به شورای عالی کار است. طبق ماده 111 قانون کار که حداقل بگیران هستند، ارتباط پیدا می نماید به تصمیمی که در شورای عالی کار گرفته می گردد.

علی دهقان کیا ادامه داد: شورای عالی کار تا به امروز هیچ تصمیمی در رابطه با حداقل دستمزد نگرفته است و هر تصمیمی که شورا بگیرد و در نهایت سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت به توافق برسند، آن را مبنای حداقل دستمزد بازنشستگان قرار می دهند و در رابطه با سایر سطوح نیز بعدا سازمان تامین باید به وسیله دولت پیگیری نمایند که به یک توافقی برسند.

رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران در ادامه مطرح نمود: در حال حاضر شرایط درآمدی بازنشستگان تقریبا یک سوم سبد هزینه خانوار است و در یک شرایط بسیار سختی به سر می برند.

دهقان کیا توضیح داد: بازنشستگان با توجه به این که 30، 35 سال کار نموده اند، اما امروز در شرایط مناسبی زندگی نمی نمایند و تمام ظرفیت هایشان پر است و به سختی زندگی شان تامین می گردد.

وی تاکید نمود: انتظار ما از دولت فعلی، آقای رییسی و آقای عبدالملکی به عنوان وزیر کار که رییس شورای عالی کار نیز است، این است که باز دوباره به ما این وعده را ندهند که در آینده قرار است با کم کردن تورم، سبد هزینه خانوار را بالا ببریم و سفره خانوار را پررنگ تر کنیم.

منبع: رکنا

به "نگرانی از اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401 !" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از اندازه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در 1401 !"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید