مغز موش ، مرکز درد را مسدود می کند

به گزارش وبلاگ داریوش، پژوهشگران سپس با استفاده از نور، گروه کوچکی از سلول های مغز را به منظور تحریک أعصاب هسته مرکزی آمیگدال فعال کرده و متوجه شدند این فرایند می تواند نشانه های درد در موش را آرام کند.

مغز موش ، مرکز درد را مسدود می کند

کارشناسان تا به امروز معتقد بودند که آمیگدال مرکز واکنش ها واحساسات منفی از جمله مبارزه یا فرار و اضطراب است

تیم پژوهشی دانشگاه دوک کشف کرده که مغز موش قادر است مرکز حس درد را مسدود کند. این نقطه عطفی برای آینده تولید دارو های ضد درد است. پژوهشگران در گزارشی که به تازگی منتشر شده گفته اند که مغز موش می تواند إحساس درد را به گونه ای غیرمنتظره متوقف کند.

تیم پژوهشی دانشگاه دوک می گویند این فعل و انفعال در آمیگدال (بخش خاکستری مغز) و ناحیه ای انجام می شود که کمتر پژوهشگری در آن در جستجوی مرکز کنترل درد بوده است.

کارشناسان تا به امروز معتقد بوده اند که آمیگدال مرکز واکنش ها واحساسات منفی از جمله مبارزه یا فرار و اضطراب است.

فَن وانگ، استاد عصب شناسی (نیوروبیولوژی) در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک می گوید: مردم معتقدند مرکزی در مغز برای تسکین درد وجود دارد. به همین دلیل است که دارونما ها موثرند.

سئوال اینجاست که مرکز توقف حس درد در کدام ناحیه از مغز واقع شده است.

در جریان آزمایش ها، کارشناسان حس درد را به گونه ای ملایم در موش آزمایشگاهی تحریک کرده و سپس از تمام نواحی تولید حس درد در مغز نقشه برداری کردند. نتیجه این آزمایش نشان داد که هسته مرکزی آمیگدال (سی ای آگا) به دستکم 16 مرکز حس درد، سیگنال های ضد درد فرستاده است.

پژوهشگران سپس با استفاده از نور، گروه کوچکی از سلول های مغز را به منظور تحریک أعصاب هسته مرکزی آمیگدال فعال کرده و متوجه شدند این فرایند می تواند نشانه های درد در موش را آرام کند.

دانشمندان می گویند این تجربه به آن ها امکان داده که إحساس درد در حیوان را بطور کامل کنترل کنند. پروفسور وانگ می گوید پژوهشگران امیدوارند با استناد به این دستاورد بتوانند در آینده مسکن هایی تولید کنند که تنها سلول های متوقف کننده حس درد را هدف قرار دهد.

این تحقیقات دنباله پژوهش های پرفسور وانگ در مورد سلسله اعصابی است که در بیهوشی های عمومی در عوض بی حس شدن، فعال می شوند.

او می گوید: بخش اعظم پژوهش های پیشین بر روی نواحی ای بوده که با درد فعال می شوند. اما مناطق بسیاری در حین درد فعال می شوند که بطور معمول باید برای توقف حس درد کلیه آن ها را مسدود کرد، در حالی که این یک ناحیه خاص در مغز می تواند حس درد را در مجموع متوقف کند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "مغز موش ، مرکز درد را مسدود می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغز موش ، مرکز درد را مسدود می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید