مصرف این غذاها استرس را از شما دور می نماید

به گزارش وبلاگ داریوش، نتایج تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی سالم با سلامت روانی خوب، صرف نظر از سن و سابقه مرتبط است.

مصرف این غذاها استرس را از شما دور می نماید

به گزارش وبلاگ داریوش، افرادی که از مصرف غذاهای ناسالم مانند غذاهای سرخ شده و فرآوری شده پرهیز می نمایند، علائم ناراحتی روانی کمتری دارند. داده ها نشان می دهد که فقط از هر 10 نفر در ایالات متحده یک نفر به اندازه توصیه شده میوه و سبزیجات مصرف می نماید.

اندازه توصیه شده در ایالات متحده روزانه یک و نیم تا دو فنجان میوه و دو تا سه فنجان سبزیجات است. در مقابل، رژیم غذایی نامناسب با سلامت روانی ضعیف مرتبط است؛ گمان می رود قند و غلات فرآوری شده یکی از مقصران اصلی آن باشند.

دکتر جیم ای. بانتا، محقق ارشد این تحقیق گفت: این مورد و سایر مطالعات مانند آن می تواند پیامدهای بزرگی برای درمان های پزشکی رفتاری داشته باشد. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که نقش رژیم غذایی در سلامت روان را آنالیز کنیم زیرا ممکن است انتخاب رژیم غذایی سالم به سلامت روان یاری کند.

قبل از اینکه بتوانیم به طور قطعی پاسخ دهیم به تحقیقات بیشتری احتیاج است اما به نظر می رسد شواهد به این سمت اشاره دارند. این مطالعه شامل داده های بیش از 240هزار نفر در کالیفرنیا بود که طی 10 سال جمع آوری شد. نتایج نشان داد که 13 درصد از افراد پریشانی روانی میانه و 4درصد پریشانی شدید روانی را تجربه کردند.

محققان به این نتیجه رسیدند که شواهد اضافی مبنی بر اینکه سیاست عمومی و عملکرد بالینی باید به طور صریح تری هدفشان بهبود کیفیت رژیم غذایی در میان کسانی باشد که با سلامت روان دست و پنجه نرم می نمایند. مداخلات غذایی برای افراد مبتلا به بیماری روانی باید به ویژه جوانان، افراد با تحصیلات کمتر از 12 سال و افراد چاق را هدف قرار دهد.

نتایج تحقیق قبلی نشان داد که هر چه مردم میوه و سبزیجات بیشتری بخورند، شرایط ذهنی آنها بهتر است. مصرف تنها یک وعده اضافی میوه و سبزیجات در روز برای بهبود سلامت ذهنی کافی است و فقط یک وعده آن تاثیر مثبتی مانند هشت روز پیاده روی اضافی در ماه دارد.

  • 6 عادت رایج که با ترک کردن آنها چاق نمی شوید
  • این نشانه ها در هندوانه را برای جلوگیری از مسمومیت جدی بگیرید
  • 5 ماده غذایی که به بهبود عملکرد مغزی بچه ها یاری می نماید
منبع: همشهری آنلاین

به "مصرف این غذاها استرس را از شما دور می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف این غذاها استرس را از شما دور می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید