مسافرت به 18 شهر کرونایی ممنوع شد

به گزارش وبلاگ داریوش، معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سفر به شهرهای قرمز و نارنجی همچنان ممنوع است. شهر قرمز نداریم اما مسافرت به 18 شهر نارنجی در شمال کشور همچنان ممنوع است و به دنبال مصوبه ستاد برای ممنوعیت سفر به شهرهای زرد هستیم.

مسافرت به 18 شهر کرونایی ممنوع شد

ایرنا: محسن فرهادی روز سه شنبه اضافه کرد: همچنان محدودیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی برقرار است. البته فعلا در پهنه نقشه ایران شهر قرمز نداریم و فقط شهر زرد و آبی داریم که تردد در شهرهای آبی آزاد است.

وی ادامه داد: فعلا 18 شهر کشور در استانهای شمالی شامل آمل، بابل، بابلسر، بهشهر، تنکابن، جویبار، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائمشهر، محمودآباد، نکا، نور و نوشهر در مازندران و صومعه سرا، رودسر و لاهیجان در گیلان نارنجی هستند و مسافرت به این شهرها با خودروهای بدون پلاک بومی این شهرها ممنوع است.

فرهادی گفت: 124 شهرستان نیز در شرایط زرد هستند. در خصوص شهرهای زرد در کوشش هستیم که محدودیت های تردد مثل شهرهای نارنجی در این شهرها هم اعمال گردد. ضمن اینکه همچنان و تا زمان تصویب این مصوبه در ستاد ملی کرونا توصیه وزارت بهداشت به مردم این است که تردد بین شهری غیر ضروری نداشته باشند زیرا در این شرایط مسافرت پر مخاطره است.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اضافه کرد: 306 شهرستان نیز در شرایط آبی قرار دارند و تردد و مسافرت به این شهرها آزاد است گر چه توصیه وزارت بهداشت این است که از سفر غیر ضروری به این شهرها اجتناب گردد.

منبع: توریسم آنلاین

به "مسافرت به 18 شهر کرونایی ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسافرت به 18 شهر کرونایی ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید