قدیمی ترین جواهراتی که کشف شده اند

به گزارش وبلاگ داریوش، محققان معتقدند مجموعه ای از صدف های حلزون که در مراکش کشف شده اند درحقیقت قدیمی ترین جواهرات دنیا محسوب می شوند.

قدیمی ترین جواهراتی که کشف شده اند

ایسنا: انشنت اوریجینز، انسان ها از مدت ها پیش از گردنبند، دستبند، گوشواره و سایر اشکال مختلف جواهرات استفاده نموده اند، اما کشف مجموعه ای از مهره ها که در حقیقت صدف های حلزون هستند، نشان می دهد سابقه استفاده از جواهرات بسیار بیشتر از آن چیزی است که پیش تر گمان می رفت. کارشناسان قدمت مجموعه ای از صدف های حلزون را که در غاری واقع در غرب مراکش کشف شده اند بین 142هزار تا 150هزار سال تخمین زده اند. در این صورت این آثار به اسم قدیمی ترین جواهراتی که تا به امروز در دنیا کشف شده اند محسوب می شوند. کشف این مهره های صدفی در 22 سپتامبر با انتشار مقاله ای در ژورنال پیشرفت های علمی اعلام شد.

یک متخصص انسان شناسی از دانشگاه آریزونا و با همکاری محققانی از موسسات مختلف مراکش بین سال های 2014 تا 2018 مجموعه ای از کاوش ها را در غار Bizmoune انجام داد.

در طول این کاوش ها، محققان 33 مهره از جنس صدف حلزون را که تغییراتی بر روی آن ها ایجاد شده بود در این غار کشف کردند. عرض مقدار این مهره ها کمی بیشتر از یک سانتی متر است و در مرکز آن ها حفره هایی ایجاد شده است. گمان می رود این مهره ها به اسم یک گردنبند یا دستبند مورد استفاده قرار می گرفته اند.

سرپرست تیم تحقیقاتی این پروژه معتقد است این مهره ها احتمالا بخشی از روش انسان ها برای ابراز هویت خودشان به وسیله نحوه پوشش بوده اند.

مهره های مشابهی در محوطه های باستان شناسی شمال و جنوب آفریقا هم کشف شده است اما قدمت قدیمی ترین آن ها به حدود 130هزار سال پیش می رسد.

منبع: توریسم آنلاین

به "قدیمی ترین جواهراتی که کشف شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین جواهراتی که کشف شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید