آغاز پخش آزمایشی HD شبکه امید

به گزارش وبلاگ داریوش، همزمان با ولادت امام حسن عسکری (ع) و بزرگداشت هفته ملی نوجوان شبکه امید با حضور پیمان جبلی رئیس صدا و سیما پخش آزمایشی اچ دی خود را آغاز کرد.

آغاز پخش آزمایشی HD شبکه امید

پخش آزمایشى اچ دی شبکه امید سیما امروز با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی، محسن برمهانی معاون سیما، علیرضا شریفی سرپرست معاونت توسعه و فناوری رسانه و صادق باطنى مدیر شبکه امید و دیگر مدیران رسانه ملى شروع بکار کرد.

دکتر پیمان جبلی رئیس رسانه ملی در آیین رونمایی از پخش آزمایشی HD شبکه امید در استودیوی این شبکه گفت: پرمخاطب ترین شبکه های صداوسیما با توجه به مخاطب هدف، شبکه های پویا و امید هستند و بچه ها و نوجوانان از وفادارترین مخاطبان برای رسانه ملی، محسوب می شوند که این وظیفه رسانه را در افزایش کیفیت محتوا و پخش در این دو شبکه به ویژه شبکه امید، حساس تر می کند.

رئیس صداوسیما با تاکید بر اهمیت بها دادن به بچه ها و نوجوانان که نسل آینده ساز کشور هستند، اضافه کرد: آینده کشور در دست این عزیزان است و این قشر همچون پلی بین نسل فعلی و نسل آینده هستند. پس ما به عنوان رسانه، مسئولیت بسیار سنگینی در پرداختن به موضوع ها و دغدغه های این عزیزان داریم.

دکتر جبلی ادامه داد: امروز در روز خجسته ولادت امام حسن عسکری (ع) و در آستانه گرامیداشت روز دانش آموز و در هفتمین روز شهادت شهدای حرم مطهر شاهچراغ (ع) به ویژه نوجوانان عزیزی که مظلومانه در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند شاهد این خدمت رسانه ملى هستیم.

دکتر جبلی شرح داد: رسانه ملی باید برای ارتقای کیفیت محتوای تولید شبکه های امید و پویا، تلاش مضاعفی داشته باشد که خوشبختانه تا به امروز اقدامات بسیار خوبی در دوره نو و همچنین با استفاده و بهره مندی از تجارب دوره های قبل در تولید محتوای فاخر برای این شبکه ها اجرا شده است.

رئیس رسانه ملی گفت: به لطف خدا در مقوله ارتقای کیفیت، تولید محتوای نو، شناسایی و استفاده از ظرفیت های تولید محتوا از طریق نوجوانان حرکت رو به جلویی را در رسانه ملی شاهد هستیم. در دوره تحولی نو، صداوسیما به عنوان یک قرارگاه فرهنگی و شتاب دهنده عمل خواهد کرد که این مهم در شبکه امید در حال انجام است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک بقیه شبکه های به جای مانده سیما، با کیفیت پخش HD برای مخاطبان آماده سازی شود.

معاون سیمای رسانه ملی هم گفت: پخش اچ دی مستلزم تمهید فنی لازم در طول فرایند تولید تا پخش آثار است که این مهم بعد از ماه ها تلاش همکارانم در معاونت توسعه و فناوری رسانه و شبکه امید در این روز و مناسبت خجسته محقق شد.

محسن برمهانی، مخاطب نوجوان را گروهی از مخاطبان ارزشمند سیما برشمرد و اضافه کرد:در رقابت رسانه ای امروز باید مطابق با استاندارد های دنیا حرکت کنیم و کیفیت پخش و محتوا را توامان ارتقاء دهیم و این حق مخاطب است.

وى گفت: از مجموع شبکه ها و کانال های سیما، پنج شبکه اچ دی نبود که با اقدام امروز یعنى پخش آزمایشى شبکه امید، تنها چهار شبکه باقی می ماند که ان شاالله در آینده نزدیک با کیفیت اچ دی، تقدیم مخاطبان خواهد شد.

محمدصادق باطنی مدیر شبکه امید نیز در این مراسم گفت: شبکه امید بنا دارد مسیر تحولی خود را در دوره نو با شیب تندتر و سرعت بیش تری طی کند و گام های موثری در این راستا برنامه ریزی شده که HD شدن شبکه امید یکی از این اقدامات است که امروز ازمایشی انجام شد و در ایام پیش رو، برنامه های متنوع میدانی و تلویزیونی خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: از امروز جشن ایران آینده با همکاری سازمان فرهنگی - هنری شهرداری تهران و شبکه امید در باغ کتاب تهران شروع به کار می کند که تا 20 آبان ادامه دارد و برنامه های متنوعی برای نوجوانان در نظر گرفته شده است.

مدیر شبکه امید شرح داد: یک سری برنامه های شبکه امید که قرار است جوابگوی نیاز های واقعی نوجوانان باشد و از سوی دیگر به صورت تعاملی نوجونان را در تولیدات شبکه مشارکت دهند در حال تولید است که به زودی روانه آنتن می شود.

باطنی ادامه داد: هفته آینده، رویداد نوجوان برگزیده سال را داریم که قرار است از نوجوانان عزیزی که در یکسال گذشته فعالیت های شاخص و ارزشمندی داشته اند در مراسمی تقدیر شود.

همچنین هفته آینده جشنواره فیلم دانش آموزی مدرسه را خواهیم داشت که از 18 آبان شروع می شود و تا 26 آبان ادامه دارد. تا به امروز 5200 اثر دانش آموزی به جشنواره رسیده که در حال داوری است.

برنامه تربیون آینده که قرار است در مدارس و بین دانش اموزان برود و نیز فصل نو برنامه های بازی ویزیون، مسابقه راز جزیره، برنامه مشاوره تحصیلی برو پی کارت و مجموعه متعددی از برنامه های سرگرم کننده و آموزشی که مطابق نیاز نوجوانان است تدبیر شده که در آنتن پاییز و زمستان شبکه دیده خواهند شد.

وبلاگ داریوش فرهنگی هنری رادیو تلویزیون

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آغاز پخش آزمایشی HD شبکه امید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پخش آزمایشی HD شبکه امید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید