شانس بهبود بیماران سرطانی پس از ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ داریوش، تحقیقات ابتدایی، نرخ مرگ و میر بیماران سرطانی در اثر ابتلا به ویروس کرونا را 30% و 40% را نشان می داد. اما در طول فراگیری، این عدد به مرور کاهش یافته و به عدد 12،5% رسید.

شانس بهبود بیماران سرطانی پس از ابتلا به کرونا

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت وبلاگ داریوش به نقل از رویترز، محققان دریافته اند بیماران سرطانی اروپایی که به کووید-19 مبتلا شده اند اکنون نسبت به گذشته شانس بیشتری برای زنده ماندن دارند.

پژوهشگران نتایج بیش از 2600 بیمار سرطانی مبتلا به ویروس کرونا را در 6 کشور بین ماه فوریه 2020 و فوریه 2021 آنالیز کردند تا نرخ مرگ و میر را در دوهفته نخست تشخیص این بیماری، محاسبه نمایند.

تحقیقات ابتدایی، نرخ مرگ و میر بیماران سرطانی در اثر ابتلا به ویروس کرونا را 30% و 40% را نشان می داد. اما در طول فراگیری، این عدد به مرور کاهش یافته و به عدد 12،5% رسید.

دکتر جیمز دیوید محقق کالج سلطنتی لندن می گوید: کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-19 در بیماران سرطانی نه تنها به بهبود شیوه های درمان، بلکه به در دسترس بودن آزمایش کووید-19 که امکان تشخیص زودهنگام بیماری را فراهم نمود، مربوط می گردد.

اگر چه این افراد همچنان در معرض ابتلای شدید به ویروس کرونا هستند که می تواند با عوارض حادی همراه باشد. در این میان، افراد دارای سرطان خون در معرض خطر بیشتری هستند.

کارشناسان به این بیماران توصیه می نمایند حتما دوز یاداور واکسن را دریافت نموده و در مکان های عمومی علاوه بر استفاده از ماسک، در فاصله زیادی نسبت به دیگران بایستند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شانس بهبود بیماران سرطانی پس از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانس بهبود بیماران سرطانی پس از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید