سوءاستفاده کلاهبرداران از تب داغ هوش مصنوعی

به گزارش وبلاگ داریوش، چند هفته پس از معرفی نسخه نو بینگ که از چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می نماید، حالا کلاهبرداران سیلی از توکن های جعلی را ایجاد نموده اند و سعی دارند از جو و هیجان به وجودآمده در این فضا سوءاستفاده نمایند و سرمایه های کاربران را بدزدند

سوءاستفاده کلاهبرداران از تب داغ هوش مصنوعی

کلاهبرداران همواره در پی شیوه های تازه کلاهبرداری هستند و به نظر می رسد که سهولت در ایجاد توکن ها باعث شد این بازار به یکی از اهداف مجذوب نماینده آن ها برای فریب سرمایه گذاران تبدیل گردد.

چند هفته پس از معرفی نسخه تازه بینگ که از چت بات مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می نماید، حالا کلاهبرداران سیلی از توکن های جعلی را ایجاد نموده اند و سعی دارند از جو و هیجان به وجودآمده در این فضا سوءاستفاده نمایند و سرمایه های کاربران را بدزدند.

به گزارش Decrypt، محبوبیت چشمگیر چت بات هایی مثل ChatGPT و بینگ چت باعث شده است که توکن های زیادی وانمود نمایند که مربوط به این پروژه ها هستند. برای مثال، آنالیز های DEXTools نشان می دهند که حداقل 20 توکن با نام BingChatGPT در بازار رمزارز ها به وجود آمده است. از این میان، 12 توکن در BNB Chain بایننس، 6 توکن در اتریوم و 2 توکن در Arbitrum قرار دارند.

170 توکن دیگر هم با نام ChatGPT عرضه شده اند و دوباره BNB محبوب ترین پروتکل برای عرضه آن ها بوده است. تمام این پروژه ها درحالی آغاز به کار نموده اند که مایکروسافت هرگز از برنامه ای برای عرضه توکن رمزارزی برای بینگ خبر نداده است.

توکن های جعلی در پی کلاهبرداری از کاربران هستند

شرکت امنیت سایبری PeckShield در توییتی درباره ازدیاد توکن های BingChatGPT تأیید می نماید که حداقل سه مورد از این توکن ها هانی پات هستند و 2 مورد مالیات زیادی در هنگام فروش دارند.

هانی پات شکلی از کلاهبرداری رمزارزی است که در آن مالک پروژه ادعا می نماید اگر کاربر مقداری پول به او بدهد، سرمایه بیشتری را دریافت خواهد نمود؛ اما در عمل چنین اتفاقی نمی افتد. به علاوه، 2 مورد از این توکن ها همین حالا 99 درصد از ارزش خود را از دست داده اند. یکی از این توکن ها ظاهراً به وسیله یک کلاهبرداری سریالی تحت عنوان Deployer oxb 583 ساخته شده است که در گذشته هم توکن هایی را با اسامی ایلان ماسک و لیز تراس، نخست وزیر سابق بریتانیا، ساخته بود.

کلاهبرداران همواره در پی شیوه های تازه کلاهبرداری هستند و به نظر می رسد که سهولت در ایجاد توکن ها باعث شد این بازار به یکی از اهداف مجذوب نماینده آن ها برای فریب سرمایه گذاران تبدیل گردد. اگر شما هم در این بازار ها فعالیت می کنید، بهتر است بیشتر مراقب باشید.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید

به "سوءاستفاده کلاهبرداران از تب داغ هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوءاستفاده کلاهبرداران از تب داغ هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید