درخواست هومن حاجی عبدالهی برای عفو حمید صفت

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرگزاری خبرنگاران- هومن حاجی عبدالهی خواستار عفو حکم قصاص حمید صفت، خواننده رَپ شد.

درخواست هومن حاجی عبدالهی برای عفو حمید صفت

به گزارش خبرگزاری وبلاگ داریوش، این بازیگر با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به همراه چند عکس، خواهان عفو حمید صفت شد و نوشت: نتوانستم بی تفاوت باشم. سال ها پیش در حالی که بسیار حال و اوضاع روحی بدی داشتم، به دیدار بچه ها پروانه ای رفتم و چند دقیقه ای کنارشان بودم. جالب اینکه حمیدصفت هم آنجا بود. سلام و علیک و خوش و بشی با هم کردیم. تازه از زندان آمده بود. متین و موقر و آرام و نجیب ...

او در ادامه نوشته است: قضاوتش نکردم؛ چون یاد گرفتم که شاید اگر در موقعیت او بودم صد برابر بدتر از عمل او را انجام می دادم. قطعاً حق با خانواده مقتول است و می توانند هر نظری داشته باشند ولی با عفو و بخشش و گذشت روح خود را از آرامش و نشاط الهی لبریز خواهند کرد. امروز عجله نکنیم. شاید سال های بعد جور دیگری فکر کنیم ... نباشد که کرده گذشته پشیمانمان کند.

28 مرداد ماه سال 96 پرونده حمیدرضا صفت، خواننده، به اتهام قتل، تشکیل و تحقیقات در این خصوص آغاز شد. او با ناپدری خود درگیر شده بود و ناپدری او در بیمارستان فوت کرده بود.

حمید صفت ششم خردادماه سال 97 از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.

در اواخر سال 99 با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون 11 نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و با تکمیل تحقیقات، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده 290 قانون مجازات اسلامی مبنی بر این که اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه دادگاه پس از دفاعیات متهم و وکیل او، قاضی پرونده دستور بازداشت حمید صفت را صادر کرد.

اما شامگاه 14 فروردین ماه 1400، عسگر قاسمی آقباش ـ وکیل مدافع حمید صفت ـ به ایسنا گفته است که حکم قصاص موکلش به او ابلاغ شده است. او و عزیز محمدی، دیگر وکیل پرونده، ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ حکم فرصت دارند نسبت به حکم صادره فرجام خواهی کنند.

پیش از این رضا صادقی ـ خواننده پاپ ـ هم با انتشار مطلبی، خواهان بخشش حکم قصاص حمید صفت شده بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "درخواست هومن حاجی عبدالهی برای عفو حمید صفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست هومن حاجی عبدالهی برای عفو حمید صفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید