خبرنگاران همه اصناف فارس موظف به زدن ماسک شدند

به گزارش وبلاگ داریوش، شیراز-رییس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: تمام اصناف این اتاق شامل فروشندگان فروشگاه ها و مجتمع های تجاری و پاساژها ملزم به استفاده از ماسک و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی هنگام انجام فعالیت تجاری هستند.

خبرنگاران همه اصناف فارس موظف به زدن ماسک شدند

سید محمود هاشمی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ داریوش اضافه نمود: براساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در قالب بخشنامه ای لزوم استفاده از ماسک را به تمام اتحادیه های صنفی یادآور شدیم.

وی ادامه داد: همچنین براساس دستورالعمل این ستاد، بحث نظارت بر اصناف بر عهده اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف گذاشته شده که با هماهنگی دستگاه های اجرایی مرتبط، نظارت بر فرایند اجرای پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی از امروز تشدید می گردد.

رییس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: اتحادیه های صنفی شهرستان شیراز در موج اول کرونا نشان دادند که سلامت شهفرایندان از کسب درآمد برای آنان مهمتر است و پیش از اعلام ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اقدام به تعطیلی واحدهای صنفی کردند که مورد تحسین افکار عمومی و مدیران استان قرار گرفتند.

هاشمی اضافه نمود: امروز نیز انتظار است که همانند موج اول کرونا اصناف با جدیت تمام پرونکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

وی ادامه داد: متصدیان واحدهای صنفی باید حتما از ماسک استفاده و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

رییس اتاق اصناف مرکز فارس گفت: اتحادیه های صنفی گستردگی و شرایط خاص خود را دارند و تا به امروز در رعایت پروتکل های بهداشتی به خوبی عمل کردند که یقینا از امروز به بعد نیز بیش از گذشته پروتکل ها را رعایت خواهند کرد.

هاشمی اضافه نمود: از پاساژها و مجتمع های تجاری در بخشنامه ای که هفته گذشته به آنان ارسال شد درخواست کردیم علاوه بر استفاده واحدهای صنفی از ماسک، مردم نیز هنگام ورود به این مراکز از ماسک استفاده نمایند و در صورت نداشتن ماسک، آدرس محل عرضه ماسک را در ورودی نصب تا مردم با مراجعه به آنجا ماسک را تهیه نمایند.

وی ادامه داد: خوشبختانه فروشگاه های عظیم و زنجیره ای پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند و به طور مداوم کار ضدعفونی را انجام می دهند.

رییس اتاق اصناف مرکز فارس با تاکید بر اینکه سلامت شهفرایندان و همکاران صنفی برای ما مهم است، گفت: باید از ورود مشتریان بدون ماسک به مکان های تجاری و واحدهای صنفی جلوگیری گردد.

هاشمی در ادامه به مصوبه هیات مدیره میدان تره بار شیراز اشاره نمود و اضافه نمود: تمام غرفه داران، پرسنل و کارگران عزیز شاغل در میدان تره بار شیراز ملزم به استفاده از ماسک شدند و از ورود افراد بدون ماسک به این مکان ممانعت می گردد.

وی ادامه داد: اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا در اولویت اتاق اصناف مرکز فارس قرار گرفته است و براساس مصوبه های این ستاد اقدامات اجرایی را دنبال می نمایند.

رییس اتاق اصناف مرکز فارس همچنین با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه مراسم عزا، عقد و عروسی از سوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: مردم با این ممنوعیت ها نباید انتظار داشته باشند که تالارها بخواهند مصوبات را زیرپا بگذارند، ممنوعیت برگزاری مراسم به نفع خود مردم است.

سخنگوی وزارت بهداشت کشورمان بیست و هشتم تیر 99 اعلام نمود: استان های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، گلستان، مازندران، کرمان و فارس در شرایط قرمز قرار دارند.

دکتر سیماسادات لاری اضافه نمود: از دیروز تا 28 تیر 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 166 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی که یک هزار و 293 نفر از آنها بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 271 هزار و 606 نفر رسیده است، اضافه نمود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 188 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 13 هزار و 979 نفر رسید.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران همه اصناف فارس موظف به زدن ماسک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران همه اصناف فارس موظف به زدن ماسک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید