خبرنگاران بورس؛ در انتظار روندی متعادل و مثبت

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران - خبرنگاران - انتظار می رود بازار سهام معاملات این هفته را با فرایندی متعادل و مثبت آغاز کند، در این میان پیش بینی می شود برخی از صنایع و شرکت های فعال در بورس از جهت متعادل به سمت فرایند صعودی نیز حرکت کنند.

خبرنگاران بورس؛ در انتظار روندی متعادل و مثبت

جواد عشقی نژاد در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ داریوش به فرایند معاملات بورس در بازار روز اشاره کرد و افزود: بازار سرمایه در انتظار رخداد یک اتفاق برای رهایی از فشارهای مالی و سیاسی نامعقول بود، در این راستا انتخابات امریکا نه تنها یک اتفاق مهم و تاثیرگذار در کل جهان بود بلکه مسائل مالی و سیاسی جهان را تحت تاثیر خود قرار داده و در اقتصاد و سیاست ایران نیز می تواند نقش مهمی را داشته باشد.

وی با یادآوری اینکه بررسی فرایند گذشته بازار سهام نشان از آن داشت که قیمت ها در بازار سرمایه نیاز به اصلاح داشتند، گفت: به نظر می رسد این فرایند اصلاحی به پایان رسیده باشد و براساس پیش بینی های اجرا شده بازار در آینده ای نزدیک و از هفته پیش رو شرایط متعادل و مثبتی را در پیش خواهد گرفت.

عشقی نژاد گشایش در مراودات مالی بین المللی را یکی از نکات مثبت انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست و افزود: به نظر می رسد یکی از مهمترین موارد بهبود مراودات مالی ایران در سطح بین المللی باشد و این امر می تواند افزایش ارزش سهام شرکت های فعال در بازار سرمایه را به دنبال داشته باشد.

عضو هیات مدیره شرکت بورس با بیان اینکه بورس ما یک بازار هوشمند است، گفت: بر این اساس کلیت بازار سهام در هفته جاری در یک جهت متعادل و مثبتی حرکت می کند؛ در این راستا سهام برخی از شرکت ها ممکن است در قیمت های تعادلی معامله شوند ولی برخی دیگر حرکت های مثبت و صعودی را در پیش گیرند.

وی افزود: به سهامداران توصیه می شود، هنگام تحولات بین المللی که بر اقتصاد ایران تاثیرگذار هستند، رفتارهای مبتنی بر تحلیل را از رفتاهای هیجانی و خرید و فروش های بدون منطق جدا کنند.

عضو هیات مدیره شرکت بورس یادآورشد که به طور قطع داشتن چنین دیدگاهی در سرمایه گذاران باعث می شود که منافع بیشتر و کسب سودهای بالاتری در انتظار آنها باشد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بورس؛ در انتظار روندی متعادل و مثبت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بورس؛ در انتظار روندی متعادل و مثبت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید