خاطره بازی فضانورد اماراتی با دانشگاه خود از فضا ، عکس

به گزارش وبلاگ داریوش، ایسنا نوشت: فضانورد اماراتی، سلطان النیادی تصویری از کانال مانش از فضا ثبت نموده و با انتشار آن، از محل تحصیل خود در گذشته یاد نموده است.

خاطره بازی فضانورد اماراتی با دانشگاه خود از فضا ، عکس

سلطان النیادی در سال 2004 از دانشگاه برایتون فارغ التحصیل شده است و اکنون خاطرات این فضانورد اماراتی از زندگی در دوران دانشجویی در بریتانیا پس از اینکه کانال مانش را از فضا دید و تصویر آن را ثبت کرد، دوباره زنده شده است.

دکتر النیادی که اولین ماموریت طولانی مدت یک فضانورد از دنیا عرب در ایستگاه فضایی بین المللی را شروع نموده است، در سال 2004 از دانشگاه برایتون در رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات فارغ التحصیل شد.

این فضانورد 41 ساله در توییتر خود نوشت: با نگاهی به کانال نمادین مانش، به یاد دوران دانشجویی خود در بریتانیا می افتم و در زمان به عقب برمی گردم و به لحظاتی فکر می کنم که این آبراه مسیر تاریخ را تغییر داد.

پروفسور دبرا هامفریس(Debra Humphris)، معاون دانشگاه برایتون، دستاوردهای چشمگیر دانشجوی سابق را ستوده است.

پروفسور هامفریس پیش از این به یک روزنامه مستقر در برایتون گفته بود: این یک دستاورد نادر و شگفت انگیز از سلطان و نشان دهنده از خودگذشتگی و سخت کوشی زیادی است. از طرف همه در دانشگاه برایتون، ما برای او و ماموریتش در ایستگاه فضایی بین المللی آرزوی موفقیت می کنیم. من فوق العاده مفتخرم که می دانم دانشگاه ما نقش مهمی در سفر او ایفا کرد و ما مشتاقانه منتظریم که در هنگام بازگشت در خصوص موفقیت های او بشنویم.

صفحه ای در وبسایت این دانشگاه به دستاوردهای النیادی اختصاص دارد. النیادی برای یک ماموریت شش ماهه در روز سوم ماه مارس وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد. او قرار است در روز 28 آوریل به عنوان اولین فضانورد عرب در یک پیاده روی فضایی شرکت کند.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "خاطره بازی فضانورد اماراتی با دانشگاه خود از فضا ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاطره بازی فضانورد اماراتی با دانشگاه خود از فضا ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید