حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قربان زاده: واگذاری سرخابی ها در زمان مقرر انجام خواهد شد

به گزارش وبلاگ داریوش، نشست پیگیری واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس به بخش خصوصی، امروز (شنبه) با حضور معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی در محل باشگاه پرسپولیس برگزار گردید.

حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قربان زاده: واگذاری سرخابی ها در زمان مقرر انجام خواهد شد

به گزارش وبلاگ داریوش و به نقل از رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس، حسین قربان زاده، معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان خصوصی سازی امروز (شنبه) در محل باشگاه حضور پیدا کرد و با رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس و معاونان باشگاه ملاقات و گفت وگو داشت.

این نشست در پی سلسله جلسات کاری، هماهنگی و تخصصی انجام شد که در راستای واگذاری سهام پرسپولیس به بخش خصوصی و حضور در فرا بورس انجام می گردد. در روزهای گذشته هیئت ها و گروه های مختلفی در ارتباط با انجام سیکل اداری و قانونی در باشگاه حضور یافته بودند و جلسات کاری در قالب کارگروه های تخصصی با مدیران و معاونان باشگاه داشتند که امروز درباره آن موارد و فرایند انجام کار صحبت شد.

تا خاتمه بهمن برای واگذاری بخشی از سهام اقدام می کنیم

رئیس سازمان خصوصی سازی در جریان این نشست گفت: در ارتباط با واگذاری سهام مدت کوتاهی است که در بخش پرسپولیس با آقای درویش همکاری داریم و شاهد همت و کوشش ایشان بودیم. روحیه متواضعی هم دارند که خیلی یاری می نماید. به نظرم برای بهتر شدن شرایط پرسپولیس، چنین روحیه ای ضروری است. پرسپولیس مدیریتی می خواهد که مسایل را مقطعی نبیند و این که باشگاه نگاه به آینده دارد خیلی مهم است. ایشان با خاطراتی که از پرسپولیس تعریف می نمایند چند دهه است که با مسائل پرسپولیس درگیر هستند.

قربان زاده گفت: الان یکی از مباحثی که باید درباره آن به جمع بندی نهایی برسیم این است که تکلیف بحث سهامداران مشترک با توجه به آنچه در فضای هواداری و بازار سرمایه وجود دارد، تعیین گردد و جلسه ای را هم تدارک دیده ایم. کار را با سرعت ولی توام با دقت و در نظر گرفتن جوانب امر ادامه می دهیم تا پفراینده در روزهای آینده در هیئت واگذاری آنالیز گردد.

وی ادامه داد: نکته مهم که از ابتدای انجام این کار شاهد بودیم، همکاری و هم افزایی وزارت ورزش و جوانان و وزارت اقتصاد و دارایی است. پیش از این گفته ام که تا خاتمه ماه بهمن نسبت به درج دو باشگاه برای واگذاری بخشی از سهام اقدام کنیم. حالا اگر شرایط فورس ماژور و قوه قهریه ای اتفاق نیفتد، این کار در زمان مقرر انجام خواهد شد و تا این لحظه تمام زمان بندی ها بر همین اساس است، البته خیلی اهمیت دارد که پیشکسوتان و خاک خورده های دو باشگاه که طرفداران به آن ها اطمینان دارند در این راستا مشوق باشند و این حرکت را به آغازی برای دوران نو حکمرانی آن ها تبدیل نمایند. طبعاً هر قدر این مشارکت عمومی بیشتر باشد، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

در واگذاری روی تضمین آینده باشگاه حساس هستیم

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اجرای برخی طرح ها در گذشته با توجه به مواردی که در فوتبال دیده شد، می توانست مسائل زیادی برای دو باشگاه ایجاد کند. در حال حاضر حساسیت زیادی روی تضمین آینده، دوام و اقتدار دو باشگاه در جریان فرایند خصوصی سازی وجود دارد. اینطور نیست که دولت بخواهد این دو باشگاه را به دیگران واگذار و از خود سلب مسوولیت کند. دولت نسبت به آینده باشگاه وسواس زیادی دارد. مسائلی مانند سود سهام، امنیت روانی طرفداران و استمرار باشگاه کاملاً مورد توجه است. با تیم های معمولی طرف نیستیم. این ها سرمایه های اجتماعی کشور هستند و سخت گیری ها در انجام فرایند کار از این بابت است. مدل های مختلف در کشورهای گوناگون هم مورد مطالعه نهاده شد. مثلا در لالیگا مالک هواداری داریم که در واقع صاحب سهام نیستند ولی در انگلیس با سهامداران واقعی روبه رو هستیم.

در جلسه امروز بعلاوه درباره برآیند نشست های قبلی درباره ارزش گذاری باشگاه با توجه به ارزش برند و بعلاوه مستغلات باشگاه که همچنان ادامه دارد، صحبت شد. بعلاوه رئیس سازمان خصوصی سازی، خبر از ملاقات مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و امور دارایی داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قربان زاده: واگذاری سرخابی ها در زمان مقرر انجام خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رئیس سازمان خصوصی سازی در باشگاه پرسپولیس، قربان زاده: واگذاری سرخابی ها در زمان مقرر انجام خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید