جزییات احضار کاردار سفارت فرانسه به وزارت خارجه ، واکنش ایران به کاریکاتور اهانت آمیز مجله فرانسوی

به گزارش وبلاگ داریوش، در واکنش به بیانیه مداخله جویانه وزارت خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت این کشور در اعتراضاتی در پاریس و اقدام سخیف نشریه شارلی ابدو، کاردار سفارت فرانسه در تهران در نبود سفیر این کشور به وزارت خارجه احضار شد.

جزییات احضار کاردار سفارت فرانسه به وزارت خارجه ، واکنش ایران به کاریکاتور اهانت آمیز مجله فرانسوی

به گزارش وبلاگ داریوش، در واکنش به بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه، شرکت سه نفر از وزرای مشاور دولت فرانسه در اعتراضاتی در پاریس و اقدام سخیف نشریه شارلی ابدو، کاردار سفارت فرانسه در نبود سفیر این کشور دیروز (چهارشنبه) به وسیله رئیس اداره دوم اروپای غربی به وزارت امور خارجه احضار شد.

در این ملاقات تاکید شد که جمهوری اسلامی ایران دخالت وزارت خارجه فرانسه و بعضی مقامات فرانسوی در امور داخلی ایران با استفاده از تعبیرهای جعلی را مردود دانسته و قویا محکوم می نماید.

به کاردار گفته شد بیانیه وزارت خارجه فرانسه در صدد است اغتشاشگرانی که هدفی جز تخریب اموال عمومی و جان و مال مردم نداشته اند، را تطهیر کند.

رئیس اداره دوم اروپای غربی گفت مقامات فرانسوی بازی دوگانه ای را دنبال می نمایند، زیرا از سویی میزبان گروهکهایی هستند که طی سالها و نیز در ایجاد اغتشاشات اخیر در ایران مستقیما دست دارند و از سوی دیگر نیروهای انتظامی ایران را برای برخورد با همین آشوبگران محکوم می نماید.

مقام کشورمان خاطرنشان ساخت شاید مقامات فرانسوی نحوه مقابله شدید نیروهای پلیس این کشور با جلیقه زردها را که نظم و امنیت در این کشور را مختل نموده بودند، فراموش نموده اند.

رئیس اداره دوم اروپای غربی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به بخشی از بیانیه طرف فرانسوی مبنی بر اینکه این کشور، اتحادیه اروپا و سایر شرکا، تمامی گزینه های ممکن را در واکنش به تحولات اخیر مد نظر قرار خواهند داد، خاطرنشان ساخت جمهوری اسلامی ایران تحت هیچ شرایطی دخالت در امور داخلی خود را تحمل ننموده و با رصد دقیق مواضع و تحرکات بیگانگان، اقدام به هنگام و مقتضی را در دستورکار خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین

به "جزییات احضار کاردار سفارت فرانسه به وزارت خارجه ، واکنش ایران به کاریکاتور اهانت آمیز مجله فرانسوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات احضار کاردار سفارت فرانسه به وزارت خارجه ، واکنش ایران به کاریکاتور اهانت آمیز مجله فرانسوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید