توصیه هایی برای افزایش وزن با سالم ترین روش

به گزارش وبلاگ داریوش، وارونه/ مبارزات طولانی و مسائل اشتهای افرادی که سعی در افزایش وزن دارند به همان اندازه چالش برانگیز است که کوشش برای کاهش وزن. اگر می خواهید وزن خود را افزایش دهید ، باید در عین حال به سلامت خودتان نیز فکر کنید.بسیاری از غذاهای پر کالری وجود دارد که می توانند به شما در افزایش وزن یاری نمایند اما بر سلامتی شما تأثیر منفی می گذارد.اما چگونه می توان افزایش وزنی سالم را بدست آورد ؟

توصیه هایی برای افزایش وزن با سالم ترین روش

علت لاغر بودنتان را آنالیز کنید

لاغری شما می تواند به دلایل متابولیکی باشد.برای آنالیز اینکه آیا یک علت متابولیکی تحت این مشکل وجود دارد یا خیر ، باید با یک متخصص غدد درون ریز مشورت گردد و پس از آن ضروری است با پشتیبانی یک متخصص تغذیه فرایند افزایش وزن را مدیریت کنید.

توجه به مصرف انرژی

میزان دریافت انرژی روزانه باید بیشتر از مقدار مصرف شده آن باشد.پس از آنالیز میزان کالری روزانه فرد با نگه داشتن سابقه دقیق ، میزان کالری لازم (به طور متوسط افزایش 500 تا 100 کالری بر احتیاج روزانه صورت می گیرد) و برنامه های تغذیه ای باید با محاسبه نسبت های کربوهیدرات ، پروتئین و چربی تهیه گردد.

تعداد دفعات وعده های غذایی را افزایش دهید

باید در طول روز 5 الی 6 وعده غذایی مصرف کنید.و این وعده ها شامل غذاهای پر کالری مانند (فندق ، بادام ،پسته و میوه های خشک) باشد.از غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده حاوی کالری بالا اما افزودنی های اضافی باید اجتناب گردد.

از مصرف پروتئین غافل نشوید

ضروری است مقدار کافی پروتئین مصرف کنید (به طور متوسط 1 گرم در هر کیلوگرم). غذاهای سرشار از پروتئین در افزایش وزن بدن با حمایت از افزایش توده عضلانی مهم هستند.. بنابراین ، در وعده های غذایی؛ منابعی از جمله گوشت ، محصولات لبنب ، مرغ ، ماهی و تخم مرغ باید مصرف گردد.

از کربوهیدراتهای مناسب بهره ببرید

غذاهایی مانند محصولات غلات سبوس دار ، جو دوسر ، حبوبات که باعث اختلال در تعادل قند خون نمی گردد باید مصرف شوند.

از ورزش غافل نشوید

ورزش منظم از نظر افزایش حجم عضلات حائز اهمیت است.به طور خاص ، دریافت کالری بالا با تمرینات قدرتی که باعث افزایش حجم عضلات می گردد و تکرار آن 3-4 روز در هفته اثر مثبت خواهد داشت.

شکیبا باشید

فرایند افزایش وزن فرایندی چالش برانگیز است.بنابراین ، یک رویکرد پایدار برای افزایش وزن ، رمز موفقیت است.بهترین توصیه برای شما در این مدت این است که شکیبا باشید تا بتوانید به وزن ایده آل تان دست پیدا کنید.

از مصرف مایعات با وعده های غذایی خودداری کنید

با توجه به خاصیت اشباع در معده ، نوشیدن مایعات درست قبل و هنگام غذا ممکن است مصرف مواد غذایی را در وعده های غذایی کاهش دهد.یکی از اشتباهات صورت گرفته این است که نوشیدنی های اسیدی ، آب میوه های آماده ، نوشابه ها که اغلب برای افزایش وزن ترجیح داده می شوند می توانند اشتها را سرکوب نموده و باعث احساس سیری شوند.

منبع: همگردی

به "توصیه هایی برای افزایش وزن با سالم ترین روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه هایی برای افزایش وزن با سالم ترین روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید