توزیع واکسن آنفلوآنزای فراوری داخل تا اوایل هفته آینده، قیمت واکسن آنفلوآنزا برای بازار مصرف داروخانه ای و گروه های پرخطر

به گزارش وبلاگ داریوش، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا و قیمت آن را گفت.

توزیع واکسن آنفلوآنزای فراوری داخل تا اوایل هفته آینده، قیمت واکسن آنفلوآنزا برای بازار مصرف داروخانه ای و گروه های پرخطر

به گزارش خبرگزاری وبلاگ داریوش، دکتر سید حیدر محمدی درباره شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، گفت: تا به امروز یک میلیون و 900 هزار عدد واکسن آنفلوآنزا وارد شده که شامل واکسن سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی بوده که توزیع شده است.

وی اضافه نمود: خوشبختانه اولین محموله واکسن آنفلوآنزای فراوری داخل هم تا خاتمه هفته جاری یا اوایل هفته آینده به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، تحویل داده می گردد. دو فراورینماینده داخلی در زمینه واکسن آنفلوآنزا داریم که قولی که به ما داده اند، تا سقف یک میلیون و 800 هزار عدد واکسن است، اما احتمالا از تعداد کمتر آغاز شده و به تدریج تحویل می گردد.

آقای محمدی گفت: البته فعلا در اولین مرحله 800 هزار عدد واکسن آنفلوآنزا به معاونت بهداشتی تحویل داده ایم. برای داروخانه ها هم در یک پارت 800 هزار عدد واکسن آنفلوآنزای چهار ظرفیتی و در یک پارت هم 300 هزار عدد واکسن سه ظرفیتی توزیع نموده ایم.

وی درباره قیمت واکسن آنفلوآنزا هم گفت: برای بازار مصرف داروخانه ای قیمت حدود 200 هزار تومان است. برای گروه های پرخطر هم واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان از سوی معاونت بهداشتی تزریق می گردد.

محمدی درباره افزایش قیمت 5 برابری واکسن آنفلوآنزا گفت: این واکسن ها با ارز نیمایی وارد شده است. البته دو میلیون نفر به عنوان گروه هدف واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا مدنظر هستند که به صورت رایگان واکسن از سوی معاونت بهداشتی برایشان تزریق می گردد.

وی گفت: توصیه ما این است که گروه های پرخطر تزریق واکسن آنفلوآنزا را انجام دهند که برای آن ها به صورت رایگان از سوی معاونت بهداشتی تزریق می گردد. در عین حال برای سایر گروه ها هم اگر متخصصین عفونی توصیه و تجویز نمایند، می توانند واکسن را تزریق نمایند. البته با توجه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، شدت مصرف واکسن آنفلوآنزا کاهش یافته و شیوع آنفلوآنزا هم کم شده است.

محمدی با بیان اینکه دیگر برنامه ای برای واردات واکسن آنفلوآنزا نداریم، گفت: باتوجه با اینکه دو فراورینماینده داخلی داریم، این فراورینمایندگان دو میلیون دز واکسن آنفلوآنزای چهارظرفیتی به ما تحویل می دهند و فکر نمی کنیم دیگر نیازی داشته باشیم. البته هنوز به واکسن انفلوانزای فراوری داخلی قیمت ندادیم. به محض اینکه واکسن را به ما تحویل دهند، قیمت را اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری آریا

به "توزیع واکسن آنفلوآنزای فراوری داخل تا اوایل هفته آینده، قیمت واکسن آنفلوآنزا برای بازار مصرف داروخانه ای و گروه های پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع واکسن آنفلوآنزای فراوری داخل تا اوایل هفته آینده، قیمت واکسن آنفلوآنزا برای بازار مصرف داروخانه ای و گروه های پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید