تصاویر ، پیروز را از پارک پردیسان دزدیدند؟ ، واکنش تیمارگر تنها توله یوزپلنگ ایران

به گزارش وبلاگ داریوش، چند روز پیش خبری مبنی بر دزدیده شدن پیروز؛ تنها توله یوزپلنگ ایران منتشر شد که تیمارگر حیات وحش دیشب درباره آن شرح داد.

تصاویر ، پیروز را از پارک پردیسان دزدیدند؟ ، واکنش تیمارگر تنها توله یوزپلنگ ایران

به گزارش وبلاگ داریوش، چند روز پیش خبری مبنی بر دزدیده شدن پیروز؛ تنها توله یوزپلنگ ایران (یوز ماده در اسارت سمنان) پخش شد. در این میان علیرضا شهرداری، تیمارگر حیات وحش که وظیفه حفاظت از پیروز را بر عهده دارد، دیشب در ویدئویی اعلام نمود که حال پیروز خوب است و اتفاقی نیفتاده است.

او گفت: الان ساعت 16 روز است که با پیروز در فضای باز سایت پارک پردیسان می خوابم. چون باید پوشش بدن پیروز به مرور به هوای سرد عادت کند. اینکه هم روز و هم شب در مهمانسرا و فضای بسته باشد، اتفاق خوبی نیست و باید بدنش با تغییر دما عادت کند و به تناسب فصل مقاوم گردد.

شهرداری درباره زمان جدا شدنش از پیروز هم شرح داد: فعلا هنوز این جدایی زود است. چون یوزها در طبیعت در این سن هم وابستگی زیادی به مادرشان دارند. بنابراین اگر الان بخواهم این وابستگی را کم کنم و شب توله را تنها بگذارم، اذیت می گردد. روی این حساب شب ها در کنارش در فضای باز سایت پردیسان می خوابم تا بدن پیروز کم کم به تغییر دما عادت کند.

مربی پیروز تاکید نمود: شایعه ای مبنی بر اینکه پیروز را دزدیدند صحت ندارد. کسانی که این حرف ها را می زنند قطعا می خواهند فالوئر جمع نمایند.

10 اردیبهشت سال جاری، 3 توله یوز در منطقه حفاظت شده توران واقع در استان سمنان به جهان آمدند و نور امیدی در دل دوستداران محیط زیست روشن شد. چراکه یوز، گونه ای در خطر انقراض است. در این میان از 3 توله، 2 توله تلف شدند و اکنون پیروز سومین توله، 5ماهه است و بالای 5 کیلو وزن دارد و در پردیسان زندگی می نماید و حالش هم فعلا خوب است.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، پیروز را از پارک پردیسان دزدیدند؟ ، واکنش تیمارگر تنها توله یوزپلنگ ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، پیروز را از پارک پردیسان دزدیدند؟ ، واکنش تیمارگر تنها توله یوزپلنگ ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید