تازه ترین لالایی های مصطفی رحماندوست در بازار کتاب درخت های تشنه خبرنگاران

به گزارش وبلاگ داریوش، تازه ترین کتاب مصطفی رحماندوست به همراه نسخه صوتی آن با صدای نویسنده توسط انتشارات نیستان روانه بازار نشر شد.

تازه ترین لالایی های مصطفی رحماندوست در بازار کتاب درخت های تشنه خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ داریوش، انتشارات نیستان تازه ترین کتاب مصطفی رحماندوست را منتشر و روانه بازار نشر کرد. این کتاب که در روزهای پایانی سال 99 به بازار عرضه شده است، درخت های تشنه نام دارد که به همراه نسخه صوتی کتاب با صئدای نویسنده منتشر شده است.

رحماندوست در این کتاب سه داستان دنباله دار و خیال انگیز را با موضوع دختر کوچکی به نام آذر بازگو می کند. آذر با ماه دوست است و هر شب پیش از خواب برای ماه از بهترین کارهای روزانه اش سخن می گوید و ماه نیز او را به یکی از آرزوهایش می رساند. این داستان ها در موخره خود با یک لالایی کوتاه نیز همراه می شود که رحماندوست خود سراینده آن است.

داستان های کتاب درخت های تشنه داستان هایی لطیف و خیال انگیز به شمار می فرایند. داستان هایی برخاسته از نهاد لطیف و پاک بچه ها که سعی دارند سرشت آنها را با فعالیت هایی نیک و پاک آمیخته کند که رسوم زیست سالم را به آنها یادآوری می کند.

رسیدگی به گیاهان و حیوانات در کنال خیال انگیزی نهفته در دل قصه که حاصل گفتگوی قهرمان قصه با سایر موجودات است به زیباترین شکل ممکن پیوند دوستی و محبت آمیزی میان بچه ها و طبیعت را تقویت می کند. آذر دختر بچه حاضر در تمامی قصه ها رنج و ناراحتی ناشی از تشنه ماندن درختان و نبود آب برای سیراب شدنشان را به ملکه و پری دریا بازگو می کند و از او طلب باران می کند. یا در قصه دیگری او پس از ایثارش برای رساندن غذا به پرندگان یک شب را میهمان آنها در آسمان و در کنار ابرها و ماه و ستاره ها می شود.

اما شاید سومین فراز این کتاب که روایتی تحسین برانگیز از ترسیم ساده و توأم با عشق میان مادر و آذر است را بتوان زییاترین بخش کتاب دانست؛ جایی که در آن نویسنده از زبان مادر به آذر می گوید اگر ماه امشب در آسمان نیست اما مادرت در کنارت است. این پیوند میان خیال و واقعیت و تزریق محبت و مهر مادری در قالب قصه و روایت داستانی را می توان مهمترین کارکردی دانست که داستان های ساده و صمیمی این کتاب به مخاطب خود القا می کند.

رحماندوست که سابقه قابل توجهی در سرایش قصه هایی با تم لالایی و با نگاهی انسانی و برانگیزاننده احساسات مخاطبانش دارد در این کتاب بچه ها را در مواجهه با یک پدیده اخلاقی ذهنی قرار می دهد و آنها را به مرور و نشاندن این مفاهیم در ذهن به منظور ساخت ساختاری زیبا و مهربان برای زیستشان هدایت می کند.

کتاب همچنین از تصویرگری های جذاب نازنین عباسی بهره برده است که با تکنیک ویژه ای منجر به خلق تصاویری خیال انگیز از رویاپردازی های بچه هاه قهرمان این داستان شده است.

انتشارات نیستان این کتاب را در 64 صفحه قطع خشتی کوچک به قیمت 65 هزار تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تازه ترین لالایی های مصطفی رحماندوست در بازار کتاب درخت های تشنه خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین لالایی های مصطفی رحماندوست در بازار کتاب درخت های تشنه خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید