آنالیز موانع و راه چاره های فراوری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی

به گزارش وبلاگ داریوش، دومین نشست معاونت دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه با نهاد ها، شرکت ها و تشکل های صنفی ذی ربط در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، برگزار گردید.

آنالیز موانع و راه چاره های فراوری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی

دومین نشست معاونت دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه با نهاد ها، شرکت ها و تشکل های صنفی ذی ربط در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، با موضوع آنالیز موانع و راه چاره های فراوری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی برگزار گردید.

در این نشست معاون دیپلماسی مالی وزارت امور خارجه فرصت ها و ظرفیت های موجود در زمینه صادرات دارو، تجهیزات پزشکی و دانش و فناوری فراوری دارو به کشور های مختلف آسیای، آفریقایی و اروپایی را تشریح کرد و گفت زمینه صادرات دارو به کشور های مختلف به ویژه کشور های آفریقایی فراهم شده است و بخش خصوصی می تواند در این زمینه فعالیت ویژه ای داشته باشد.

صفری در ادامه اضافه نمود: وزارت امور خارجه به وسیله ادارات مختلف در مرکز و سفارت خانه های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، با تمام توان و ظرفیت خود در خدمت توسعه تجارت خارجی به ویژه محصولات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است و در این زمینه اقدامات مختلفی را در طول دو سال گذشته انجام داده است و دستاورد این کوشش ها افزایش صادرات اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی به کشور های مختلف خاورمیانه، آمریکای لاتین، آسیای مرکزی و جنوب شرقی و آفریقا در طول یکسال گذشته بود است.

وی بعلاوه به لزوم هماهنگی بخش خصوصی و دولتی در جهت پیشبرد صادرات اشاره نمود.

درپایان این نشست مدیران شرکت ها و نمایندگان تشکل های صنفی فعال در این حوزه، به بیان موانع و مسائل موجود در راستا صادارت دارو و تجهیزات پزشکی پرداختند و بعضی مصادیق آن از جمله حمل و نقل و تطابق استاندارد را تبیین کردند.

وبلاگ داریوش سیاسی سیاست خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز موانع و راه چاره های فراوری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز موانع و راه چاره های فراوری و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید