بارش ها در کشور ادامه دارد

به گزارش وبلاگ داریوش، تهران (پانا) - مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران در کشور تا اواسط هفته آینده خبر داد.

بارش ها در کشور ادامه دارد

صادق ضیاییان در گفت و گو با پانا گفت: امروز در بیشتر مناطق کشور به جز برخی مناطق شمال غرب، غرب، جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و گلستان، بارش باران همراه با وزش باد، رعد و برق، گاهی تگرگ و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه شدت بارش امروز در غرب استان گیلان و در استان های کرمان، فارس، بوشهر، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان است، شرح داد: فردا (24 آبان) فعالیت این سامانه در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان است و سپس این سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

ضیاییان با بیان اینکه از روز یکشنبه (25 آبان) موج بارشی جدید به کشور وارد می شود، گفت: این سامانه جنوب غرب کشور شامل استان های خوزستان، بوشهر، فارس و کهگیلویه و بویراحمد را تحت تاثیر قرار می دهد و در برخی نقاط غرب سواحل خزر و برخی نقاط شمال غرب نیز بارش های پراکنده ای را به دنبال دارد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: طی روز دوشنبه (26 آبان) این سامانه بارشی تقویت شده و در جنوب غرب و غرب کشور سبب رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و در برخی نقاط غرب سواحل دریای خزر و شمال غرب سبب بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد می شود.

به گفته وی، طی روز سه شنبه (27 آبان) شاخه شمالی این سامانه بارشی با ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر تقویت می شود و در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی دریای خزر، استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و دامنه های جنوبی البرز سبب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد. همچنین در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف خواهیم داشت.

ضیاییان با اشاره به اینکه سامانه بارشی جدید در جنوب غرب و غرب کشور نیز سبب رگبار پراکنده و در ارتفاعات زاگرس مرکزی سبب بارش برف می شود، شرح داد: امروز (23 آبان) غرب دریای خزر مواج است و طی امروز و فردا خلیج فارس و از عصر روز شنبه و یکشنبه تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (24 آبان) نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی و گاهی غبار محلی و کاهش ابر با حداقل دمای پنج و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (25 آبان) نیز نیمه ابری تا ابری همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بارش ها در کشور ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش ها در کشور ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید