این موارد را هرگز از همسرتان پنهان نکنید

به گزارش وبلاگ داریوش، فردی که به تازگی رابطه ای جدی با او آغاز نموده اید حداقل باید واقعیت های مهم و اساسی زندگی شما را بداند.

این موارد را هرگز از همسرتان پنهان نکنید

بی تردید خیلی چیزها در رابطه برای حفظ رمزآلودگی رابطه و هم جلوگیری از درگیری باید پنهان بماند. اما مواردی هست که نباید هیچوقت از طرف مقابل خود پنهان نگه دارید. در این مطلب از وبلاگ داریوش به بیان پنهان کاری و دروغ در رابطه ازدواج می پردازیم.

پنهان کاری و دروغ در رابطه ازدواج

دروغ و پنهان کاری از جمله اشتباهاتی است که می تواند تاثیری بسیار مخرب بر سلامت زندگی مشترک داشته باشد.

هزینه های خود را از نامزدتان پنهان نکنید

شرایط اقتصادی شما، اینکه مقروض هستید یا نه، چقدر عایدی دارید ازجمله مسائلی هستند که باید قبل از جدی تر شدن رابطه به اطلاع همسر خود برسانید. حتی اگر این کار را نکنید، او یک روزی این موضوعات را خواهد فهمید، پس بهتر است خودتان این کار را انجام دهید.

روابط سابق تان را پنهان نکنید

طرف مقابل شما حق دارد بداند چه نوع ارتباطاتی داشته اید و این ارتباطات چه مدت طول کشیده اند. روابط قبلی می تواند بر رابطه جدی شما تاثیر داشته باشند، مخصوصا اگر هنوز با آن فرد قبلی در تماس باشید.

درباره آرزوها، اهداف و امیدهای خود صحبت کنید

اگر تصمیم دارید این فرد را شریک زندگی خودتان کنید، باید آمال و آرزوها و اهدافتان را با او در میان بگذارید. باید به او بگویید چه برنامه های کوتاه یا بلندمدتی در سر دارید تا شاید بتوانند راستا زندگی شما را درک نموده و در این راه از شما حمایت نمایند.

در میان گذاشتن انتظارات از موارد پنهان کاری و دروغ در رابطه ازدواج

لطفا انتظارات را خیلی شفاف از همان ابتدای رابطه مطرح کنید. اگر در این زمینه با طرف مقابل خود رک و راست نباشید، نمی توانید از او انتظار داشته باشید که توقعات شما را برآورده کند. او باید بداند که چه می خواهید و از رابطه چه انتظاراتی دارید. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب این مرد هرگز شما را دوست ندارد؟ سر بزنید.

عقاید مذهبی تان را به هیچ وجه پنهان نکنید

اعتقادات مذهبی قوی می تواند بر رابطه تاثیر بگذارد. اگر هر دو شما توجه چندانی به این نوع اعتقادات ندارید، اشکالی ندارد. اگر به عنوان مثال یکی از شما بی دین باشید و دیگری بسیار متعصب مذهبی، ممکن است مسائلی در آینده رابطه شما ایجاد گردد. مطمئن شوید که درمورد این موضوعات به مقدار کافی با هم صحبت نموده اید.

نگفتن مسائل سلامتی جدی از موارد پنهان کاری و دروغ در رابطه ازدواج

سلامتی شما نه تنها برای خودتان بلکه برای همسر آینده تان هم مهم خواهد بود. پس فردی که برای یک رابطه جدی وارد زندگی شما شده است حق دارد از شرایط سلامتی شما آگاه بوده و اگر مسائل جسمی جدی مثل دیابت، اپیلپسی، یا بیماری های مقاربتی دارید، باخبر گردد. بعلاوه او باید بداند که سابقه یا تاریخچه خانوادگی ابتلا به سرطان در خانواده خود داشته اید یا خیر.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 4 چیزی که خواب راحت را از شما می گیرد را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "این موارد را هرگز از همسرتان پنهان نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این موارد را هرگز از همسرتان پنهان نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید