اندروید 11 بیشترین سهم را در مقایسه با سایر نسخه های اندروید دارد

به گزارش وبلاگ داریوش، طبق جدیدترین اطلاعات منتشر شده، ظاهرا اندروید 11 در مقایسه با سایر نسخه های اندروید، بیشترین سهم را از بازار سیستم عامل های گوشی در اختیار دارد.

اندروید 11 بیشترین سهم را در مقایسه با سایر نسخه های اندروید دارد

اگر به خاطر داشته باشید، زمانی بود که گوگل هر ماه، اطلاعاتی را راجع به آمار نصب نسخه های مختلف سیستم عامل اندروید منتشر می کرد تا کاربران بدانند چه نسخه ای، بیشتر از همه در گوشی های هوشمند نصب شده است. اما کاربران آیفون چون مدت زمان زیادی از سوی شرکت سازنده یعنی اپل پشتیبانی می شدند، از این اطلاعات استفاده نموده و کاربران اندرویدی را که بیشتر آن ها از نسخه های قدیمی این سیستم عامل استفاده می کردند، به سخره می گرفتند.

گوگل به مرور تصمیم گرفت این کار را انجام ندهد و مقدار سهم هر سیستم عامل را منتشر نکند. شرکت آمریکایی شاید با خود فکر کرد با این کار فقط باعث می شود نظر کاربران به سمت اپل جلب شود. اما سه سال پیش، گوگل باز هم نظر خود را تغییر داد و تصمیم گرفت مقدار محبوبیت سیستم عامل ها را منتشر کند. البته نمی توان آمار منتشر شده را لزوما پای محبوبیت گذاشت. در واقع این آمار نشان می دهد چه تعداد از گوشی های اندرویدی، از یک نسخه خاص آن استفاده می نمایند و خیلی ربط خاصی به محبوبیت ندارد. کم هستند کاربرانی که با تصور اینکه با نصب آپدیت ممکن است باعث کند شدن گوشی شوند، روی همان نسخه شرکتی بمانند. بنابراین آماری هم که در این مطلب قرار است ببینیم، در واقع فقط اعداد و ارقام مربوط به نسخه های فعال اندروید است.

سه سال قبل که گوگل تصمیم گرفت بار دیگر آمار مربوطه را منتشر کند، اندروید 9 به عنوان جدیدترین نسخه از اندروید، نرخ نصب بسیار پایینی داشت که البته این مقدار بعدا افزایش پیدا کرد. در ماه نوامبر سال گذشته که دو ماه از عرضه اندروید 12 می گذشت، اندروید 10 توانست با سهم 26.5 درصدی، بالاتر از اندروید 11 با 24.3٪ سهم، در صدر جدول قرار بگیرد. این نسخه از سیستم عامل اندروید واقعاً محبوب بود و قابلیت های زیادی را هم به گوشی های هوشمند افزود. در نتیجه تعجبی نداشت که کاربران با سرعت بیشتری به نصب آن بپردازند.

آخرین اطلاعاتی هم که در اختیار داریم به روز نهم همین ماه بر می شود. طبق این داده ها، ظاهرا اندروید 11 فعلا بیشترین سهم را از بین نسخه های مختلف اندروید در اختیار دارد. این سیستم عامل اکنون روی 28.3٪ از گوشی های اندرویدی نصب شده که رشدی 2.1 درصدی را در مقایسه با شش ماه گذشته نشان می دهد؛ بازه ای که طی آن، اندروید 10 هم افتی 2.6 درصدی را تجربه کرد و سهم آن از 26.5٪ به 23.9٪ رسید.

اندروید 9 که با نام پای شناخته می شود، با 16.2٪ سهم در رده سوم واقع شده است و پایین تر از خود هم اندروید 8-8.1 را با سهم 11.6 درصدی می بیند. اندروید 7-7.1، 6، 5-5.1، 4.4 و 4.1-4.3 هم به ترتیب با سهم 5٪، 3.9٪، 3٪، 1٪ و 0.4٪، در رده های پنجم تا 9 قرار دارند. شما می توانید آمار دقیق را در تصویر بالا مشاهده کنید.

نکته جالب اما اینجاست که نمی دانیم اندروید 12، جدیدترین نسخه از سیستم عامل گوگل چه وضعیتی در این فهرست دارد. این سیستم عامل اگرچه هنوز روی یک سری از محصولات واجد شرایط نصب نشده اما از زمان عرضه آن تا به امروز مدت زمان زیادی می گذرد. البته علت عدم انتشار اطلاعاتی در این زمینه می تواند به خاطر نحوه استفاده توسعه دهندگان از این داده ها باشد. طبق گفته های وب سایت 9to5Google، توسعه دهندگان از این آمار و ارقام استفاده می نمایند تا متوجه شوند اپلیکیشن آن ها چه تعداد کاربر را با عدم پشتیبانی از نسخه های قدیمی اندروید از دست می دهد. طبیعتا در این شرایط، اطلاعات مربوط به اندروید 12 و 12L که جدیدترین نسخه از این سیستم عامل به حساب می آیند، خیلی مهم و ارزشمند به حساب نمی آید چون طبیعتا اپ ها از این نسخه پشتیبانی می نمایند و توسعه دهندگان هم کاربری را از دست نمی دهند.

منبع: PhoneArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "اندروید 11 بیشترین سهم را در مقایسه با سایر نسخه های اندروید دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 11 بیشترین سهم را در مقایسه با سایر نسخه های اندروید دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید